Kadıköy Fikirtepe Mahallesi Boşanma Avukatı

MAİL DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

BİLGİ: 1982 Yılında Hatay’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesine başladı ve 2005 yılında mezun oldu. 2006 yılında Helvacı Hukuk Bürosunu kurdu ve İstanbul Kartal bölgesinde faaliyete başladı. İstanbul boşanma avukatı olarak yüzlerce davaya bakmıştır..

Kadıköy Fikirtepe Mahallesi Boşanma Avukatı

Boşanma davaları her iki taraf için ve eğer varsa çocuklar için zorlu geçebilen süreçlerdir. Boşanma davası açılmaya karar verildiği andan itibaren bir boşanma avukatıyla irtibata geçilmesi bu zorlu sürecin daha rahat geçirilmesi konusunda yardımcı olacaktır. Fikirtepe Mahallesi boşanma avukatı olarak faaliyet göstermekte olan pek çok boşanma avukatı bulunmaktadır.

Anlaşmalı Boşanma Davaları

Anlaşmalı boşanma davalarının çekişmeli boşanma davalarına göre daha hızlı sonuçlanması yaygındır. Tarafların birbirleriyle tam olarak uzlaşmaya varmış olmaları ve boşanmaya karar vermiş olmaları anlaşmalı boşanma davası için gereklidir. Tarafların 1 yıldan uzun süredir evli olmaları da anlaşmalı boşanma davası açılmasının gereklerindendir.

Uzman bir boşanma avukatı tarafından titizlikle hazırlanmış bir boşanma protokolüyle tek celsede boşanmak mümkün olabilir. Mahkeme protokolü inceleyip tarafları dinledikten sonra bir karara varır ve vardığı bu kararı yazılı olarak taraflara tebliğ eder. Tebliğ edilme süresinin ardından tarafların temyiz için 15 gün süreleri vardır. Taraflar temyiz etmediği takdirde karar kesinleşir. Ancak, taraflar temyiz haklarından feragat etme dilekçelerini mahkemeye sunarlarsa, bu 15 günlük süreç ortadan kalkar ve karar direkt olarak verilmiş olur.

Boşanma avukatlarına bu sürecin hızlı ve eksiksiz bir şekilde ilerleyebilmesi adına ihtiyaç duyulmaktadır. Kadıköy Fikirtepe Mahallesi bölgesinde birçok boşanma avukatı bulunmaktadır. Bu avukatlardan biri olan Mehmet Ali Helvacı alanında uzman, tecrübeli boşanma avukatları arasındadır.

İlginizi Çekebilir;

Kadıköy Fikirtepe Mahallesi İşçi Avukatı

Kadıköy Fikirtepe Mahallesi Avukat

Boşanma Dava Türleri Nelerdir?

Kadıköy Eğitim Mahallesi Boşanma Avukatı

Anlaşmalı Boşanma Protokolü

3 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Hemen Ara