İçindekiler

Kadıköy Feneryolu Mahallesi Boşanma Avukatı

MAİL DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

BİLGİ: 1982 Yılında Hatay’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesine başladı ve 2005 yılında mezun oldu. 2006 yılında Helvacı Hukuk Bürosunu kurdu ve İstanbul Kartal bölgesinde faaliyete başladı. İstanbul boşanma avukatı olarak yüzlerce davaya bakmıştır..

Kadıköy Feneryolu Mahallesi Boşanma Avukatı

Boşanma davaları, içerikleri ve sebepleri gereği sıklıkla taraflar adına zorlayıcı ve stresli süreçler olabilmektedirler. Sebebi ve yaklaşımı her ne olursa olsun boşanma davalarının ilerlemesi esnasında iki taraf da yıpranmakta ve duygusal olarak zorlanmaktadırlar.

Boşanma davalarının açılması ve yürütülmesinde her ne kadar zorunlu olmasa da, boşanma avukatlarına sıklıkla ihtiyaç duyulmaktadır. Hem anlaşmalı boşanma davalarında, hem de çekişmeli boşanma davalarında boşanma avukatlara olan ihtiyaç kendini göstermektedir.

Anlaşmalı Boşanma Davaları

İki tarafın da karşılıklı anlaşarak boşanma kararı aldıkları boşanma davaları anlaşmalı boşanma davalarıdır. Tarafların karşılıklı olarak talepleri ve istekleri kabul etmiş olmaları elzemdir. Anlaşmalı boşanma davasının açılabilmesi için evliliğin 1 yıldan uzun süredir devam etmekte olması gerekmektedir.

Anlaşmalı boşanma davalarında boşanma protokolünün eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanmış olması büyük önem taşımaktadır. Boşanma avukatları bu noktada tecrübeleri ve uzmanlıkları sayesinde hızlı ve eksiksiz bir sürecin geçirilmesi konusunda önemli bir rol oynamaktadırlar.

Çekişmeli Boşanma Davaları

Tarafların anlaşmazlıklarının bulunduğu ya da bir tarafın boşanmayı bile istemediği durumlarda çekişmeli boşanma davası açılmaktadır. Davacı olan tarafın boşanma sebebini ispatlaması, mahkemece talep edilebilmektedir. Boşanma avukatları boşanma sebebinin kesinleştirilmesi ve ispatlanması konusunda müvekkillerine yardımcı olmaktadırlar.

Boşanma kararı veren kişilerin en kısa sürede boşanma avukatlarına danışmaları önerilmektedir. Kadıköy Feneryolu Mahallesi’nde faaliyet göstermekte olan birçok boşanma avukatı bulunmaktadır. Mehmet Ali Helvacı Feneryolu Mahallesi boşanma avukatı olarak çalışmakta olan, alanında uzman, tecrübeli boşanma avukatlarından biridir.

İlginizi Çekebilir;


Kadıköy Feneryolu Mahallesi İşçi Avukatı

Kadıköy Feneryolu Mahallesi Avukat

Kadıköy Bostancı Mahallesi Boşanma Avukatı

Kadıköy Eğitim Mahallesi Boşanma Avukatı

Kadıköy Avukat

2 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Hemen Ara