Kadıköy Fikirtepe Mahallesi İşçi Avukatı

İşçi hukuku işçi haklarının işverenler ya da sendikalar tarafından yerine getirilmemesi sebebiyle doğmuştur ve işçi avukatları işçilerin haklarını savunmak ve gözetmek için çalışmaktadırlar. Yalnızca işverenlerin değil, aynı zamanda sendikaların da işçilere karşı çeşitli sorumlulukları bulunmaktadır. İşçi avukatları, işçilere karşı olan bu sorumlulukların yerine getirildiklerinden emin olmak adına çalışmaktadır.

İşçi Tazminatları

Kıdem tazminatları ve ihbar tazminatları, işçi hukukuna sıklıkla konu olan tazminatlardandır. İşçinin kendi isteğiyle olmadığı sürece işten ayrılması durumda kıdem tazminatı talep etme hakkı vardır. İşçinin aldığı brüt ücret ve çalıştığı süre üzerinden hesaplanan kıdem tazminatı, işveren tarafından işçinin işten çıkarıldığı durumlarda ödenmesi zorunlu bir ücrettir. Kıdem tazminatının alınamadığı ya da eksik olarak alındığı durumlarda işçinin işverenine dava açma hakkı bulunmaktadır.

Alanında uzman bir işçi avukatı bu noktada devreye girer ve müvekkilinin hakkı olan kıdem tazminatını hukuki yollarla tam olarak aldığından emin olmak için çabalar.

İhbar tazminatları da aynı şekilde prosedüre uyulmadan ya da önceden bir uyarıda bulunulmadan gerçekleştirilen işten çıkarmalarda işverenin işçiye karşı borçlu olduğu bir tazminattır. İşçi avukatları açılacak davalarla müvekkillerinin hakkı olan ihbar tazminatına ulaşmaları için çabalarlar.

Kadıköy Fikirtepe Mahallesi, işçi avukatı olarak faaliyet göstermekte olan pek çok hukukçu barındırmaktadır. Mehmet Ali Helvacı, işçi hukuku konusunda tecrübeli, güvenilir ve özverili bir Fikirtepe Mahallesi işçi avukatıdır.

İlginizi Çekebilir;

Kadıköy Fikirtepe Mahallesi Boşanma Avukatı

Kadıköy Fikirtepe Mahallesi Avukat

İşe İade Davalarında Kıdem Ve İhbar Tazminatları

Kadıköy Sahrayıcedit Mahallesi İşçi Avukatı

Ataşehir Örnek Mahallesi İşçi Avukatı

“Kadıköy Fikirtepe Mahallesi İşçi Avukatı” üzerine 4 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara