0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kadıköy Sahrayıcedit Mahallesi İşçi Avukatı

İşverenlerin ve sendikaların işçilere karşı pek çok sorumluluğu bulunmaktadır. Bu sorumluluklar kanun tarafından belirlenmiş ve güvence altına alınmıştır. Ancak ne yazık ki sıklıkla bu sorumlulukların yerine getirilmedikleri ya da eksik şekilde gerçekleştirildikleri görülebilmektedir.

Bu gibi durumlarda işçilerin kanun tarafından güvence altına alınmış olan haklarını talep edebilmeleri için hukuki yollara başvurmaları gerekmektedir. İhbar tazminatları, iş kazaları tazminatları, çalışma belgesi tazminatları gibi pek çok hakkın ulaşılamaması durumu işçilerin dava açmalarına sebep olabilmektedir.

Tazminat Davaları

İşçilerin hak etmiş oldukları kıdem tazminatlarına ya da ihbar tazminatlarına ulaşamamaları ne yazık ki yaygın bir durumdur. Bu gibi durumlarla karşılaşılması sonucunda işçilerin en kısa sürede bir işçi avukatıyla irtibata gerecek dava açılması için hazırlık yapılması, ardından da işverene karşı bir davanın açılması gerekmektedir.

İşçiler kendi istekleri dışında işten çıkarıldıklarında kıdem tazminatı alma hakkına sahip olmuş olurlar. Aynı şekilde önceden haber verilmeden gerçekleştirilmiş olan işten çıkarmalarda işçilerin ihbar tazminatı alma hakları bulunmaktadır.

İşverenlerin bu tazminatları eksik bir şekilde karşılamaları ya da hiç karşılamamaları durumunda işçinin dava açma hakkı bulunmaktadır. İyi bir işçi avukatıyla iletişime geçildiği takdirde güçlü bir şekilde açılacak olan dava genellikle işçinin haklarına ulaşmasını sağlayacaktır. Kadıköy, Sahrayıcedit Mahallesi işçi avukatı olarak faaliyet gösteren pek çok avukat bulunmaktadır. Ancak burada önemli olan, işçinin yaşadığı sorunu tam olarak anlayabilen ve ne yapacağı konusunda eksiksiz bilgi ve dikkati bulunan işçi avukatının tercihidir. Mehmet Ali Helvacı, Sahrayıcedit Mahallesi ve çevresinde işçi avukatı olarak uzun yıllardır çalışmakta olan, alanında uzman ve güvenilirliğini kanıtlamış bir işçi avukatıdır.

Call Now Button