Kadıköy Sahrayıcedit Mahallesi İşçi Avukatı

MAİL DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

BİLGİ: 1982 Yılında Hatay’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesine başladı ve 2005 yılında mezun oldu. 2006 yılında Helvacı Hukuk Bürosunu kurdu ve İstanbul Kartal bölgesinde faaliyete başladı. İstanbul boşanma avukatı olarak yüzlerce davaya bakmıştır..

Kadıköy Sahrayıcedit Mahallesi İşçi Avukatı

İşverenlerin ve sendikaların işçilere karşı pek çok sorumluluğu bulunmaktadır. Bu sorumluluklar kanun tarafından belirlenmiş ve güvence altına alınmıştır. Ancak ne yazık ki sıklıkla bu sorumlulukların yerine getirilmedikleri ya da eksik şekilde gerçekleştirildikleri görülebilmektedir.

Bu gibi durumlarda işçilerin kanun tarafından güvence altına alınmış olan haklarını talep edebilmeleri için hukuki yollara başvurmaları gerekmektedir. İhbar tazminatları, iş kazaları tazminatları, çalışma belgesi tazminatları gibi pek çok hakkın ulaşılamaması durumu işçilerin dava açmalarına sebep olabilmektedir.

Tazminat Davaları

İşçilerin hak etmiş oldukları kıdem tazminatlarına ya da ihbar tazminatlarına ulaşamamaları ne yazık ki yaygın bir durumdur. Bu gibi durumlarla karşılaşılması sonucunda işçilerin en kısa sürede bir işçi avukatıyla irtibata gerecek dava açılması için hazırlık yapılması, ardından da işverene karşı bir davanın açılması gerekmektedir.

İşçiler kendi istekleri dışında işten çıkarıldıklarında kıdem tazminatı alma hakkına sahip olmuş olurlar. Aynı şekilde önceden haber verilmeden gerçekleştirilmiş olan işten çıkarmalarda işçilerin ihbar tazminatı alma hakları bulunmaktadır.

İşverenlerin bu tazminatları eksik bir şekilde karşılamaları ya da hiç karşılamamaları durumunda işçinin dava açma hakkı bulunmaktadır. İyi bir işçi avukatıyla iletişime geçildiği takdirde güçlü bir şekilde açılacak olan dava genellikle işçinin haklarına ulaşmasını sağlayacaktır. Kadıköy, Sahrayıcedit Mahallesi işçi avukatı olarak faaliyet gösteren pek çok avukat bulunmaktadır. Ancak burada önemli olan, işçinin yaşadığı sorunu tam olarak anlayabilen ve ne yapacağı konusunda eksiksiz bilgi ve dikkati bulunan işçi avukatının tercihidir. Mehmet Ali Helvacı, Sahrayıcedit Mahallesi ve çevresinde işçi avukatı olarak uzun yıllardır çalışmakta olan, alanında uzman ve güvenilirliğini kanıtlamış bir işçi avukatıdır.

İlginizi Çekebilir;

Kadıköy Sahrayıcedit Mahallesi Boşanma Avukatı

Kadıköy Fikirtepe Mahallesi İşçi Avukatı

Kadıköy Sahrayıcedit Mahallesi Avukat

İşe İade Davalarında Kıdem Ve İhbar Tazminatları

Ataşehir Örnek Mahallesi İşçi Avukatı

2 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Hemen Ara