0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kadıköy Sahrayıcedit Mahallesi Boşanma Avukatı

Evlilik birliğini sonlandırmak isteyen eşler için boşanma davalarında hukuki destek sağlayan alanında uzmanlaşmış avukatla çalışmak daha etkili bir sonuç doğurmaktadır.

Adliyelerde, noterlerde, valilik veya kaymakamlıklarda ve diğer kurumlarda yapılması gereken işlemler için çok uğraşmak gerekebilir. Ancak alanında uzman bir avukata vekalet verilerek bunca koşuşturmadan kurtuluş mümkün olabilmektedir.

Boşanma davası işlemleri, mahkeme savunmaları, ifadeler, nafaka işlemleri, velayet işlemleri vs. birçok hukuki konularda yardım almak kaçınılmaz olmaktadır.

Boşanma Sebepleri

Günümüzde boşanma sebebi olarak karşımıza en çok şiddetli geçimsizlik çıkmaktadır. Şiddetli geçimsizlik mevzuatta evlilik birliğinin temelinden sarsılması olarak geçmektedir. Bu durumda olan evlilerin anlaşmalı boşanma davası için boşanma protokolüyle birlikte dilekçe yazmaları gerekmektedir.

Diğer boşanma sebeplerine gelince;

  • Eşlerden biri zina yaparsa,
  • Akıl hastalığı varsa,
  • Hayata kast ederse veya onur kırıcı davranışta bulunursa,
  • Suç işlerse veya haysiyetsiz bir hayat sürerse,
  • Evlilik birliği temelinden sarsılırsa,

Boşanma Başvurusu

En az 1 yıllık evli olma koşuluyla zarar gören eş boşanma davası için dilekçe verebilir.

Boşanma davaları için son 6 ay içinde ikametin bulunduğu yer aile mahkemesine yoksa asliye hukuk mahkemesine başvurulur.

Anlaşmalı boşanma davalarının kesinleşmesine kadar geçen süre yaklaşık 2-3 ay sürmektedir.

Çekişmeli boşanma davalarında ise kesin kararının açıklanma süresi 1,5-2 yıl içinde gerçekleşmektedir.

Kadıköy ilçesinde boşanma avukatları özel hukuk bürolarında bulunabilmektedir. İşinde ve alanında uzman, tecrübeleri ile müşterilerine hukuk danışmanlığı hizmeti veren boşanma avukatı Mehmet Ali Helvacı Bey alanında en iyilerden biridir.

Call Now Button