Ataşehir Örnek Mahallesi İşçi Avukatı

MAİL DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

BİLGİ: 1982 Yılında Hatay’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesine başladı ve 2005 yılında mezun oldu. 2006 yılında Helvacı Hukuk Bürosunu kurdu ve İstanbul Kartal bölgesinde faaliyete başladı. İstanbul boşanma avukatı olarak yüzlerce davaya bakmıştır..

Ataşehir Örnek Mahallesi İşçi Avukatı

İş Mahkemelerinde görülen iş ve işçi hukuku davaları, işçi ya da işverenin yükümlülüklerinden bir tanesini yerine getirmemesi durumunda açılan dava türleridir. İşverenin en temel yükümlülükleri işçiye maaş ödemesi yapma, işçiyi sigortalı çalıştırma ve işçilerin işten çıkarılmaları durumunda tazminat ödemeleri yapmadır. İşçi ise aldığı ücret karşılığında işverene bağlı şekilde hizmet vermek durumundadır. Bu konularla ilgili yaşanan problemler ile ilgili ise Örnek Mahallesi işçi avukatı ile iletişime geçilmeli ve Ataşehir’de bulunan avukat ile beraber dava açılmalıdır.

İşten Çıkarılma Tazminatları

İşverenler çalışanların işlerine son vermeleri taktirde çalışma süreleri boyunca verdikleri hizmetlerden dolayı kıdem tazminatı vermeleri gerekmektedir. Kıdem tazminatı verilmediği durumlarda ise işverene dava açılmalıdır. Kıdem tazminatı alma şartları şunlardır:

  • Hizmet sözleşmesinin iş kanununa tabi olması,
  • En az 1 yıl çalışılmış olunması,
  • İş sözleşmesi yasalarda belirtilen durumlardan biri ile sona erdirilmesi,
  • İşçinin ölümü

Mevsimlik işçilerin kıdem tazminatı belirlenmesi ise daha karmaşık bir süreçtir. Bu konuyla ilgili yasal düzenlemeler olmadığı için Yargıtay kararlarına bakılmalıdır.

İşten çıkarılmalarda verilebilen bir başka tazminat ise ihbar tazminatıdır. İş sözleşmesini sonlandırmak isteyen kişiler İş kanununda belirtilen sürelere göre öncesinden haber vermelidir. Aksi halde ihbar tazminatı ödemesi gerekmektedir.

Bu ve bunun gibi işçi davaları ile ilgili detaylı bilgi için Avukat Mehmet Ali Helvacı ile iletişime geçilebilmektedir.

İlginizi Çekebilir;

Kadıköy Fikirtepe Mahallesi İşçi Avukatı

Çınar Mahallesi İşçi Avukatı

Ataşehir Örnek Mahallesi Avukat

Kadıköy Sahrayıcedit Mahallesi İşçi Avukatı

İşe İade Davalarında Kıdem Ve İhbar Tazminatları

1 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Hemen Ara