Ataşehir Mustafa Kemal Mahallesi İşçi Avukatı

İş Kanununu işveren ile işçi ilişkisi düzenlenmiştir. Bu düzenlemelere göre işçi sözleşmeli olarak bağlı olduğu kişi ya da kurum adına çalışması, işverenin ise bu çalışma karşılığında işçiye ücret ödemesi gerekmektedir. Ayrıca işten çıkarılan işçiye hizmetleri karşılığında tazminat verilmelidir. Bunların ihlal edilmesi durumunda ise taraflar birbirlerine dava açabilmektedir. Bu davalarda Mustafa Kemal Mahallesi işçi avukatı önemli bir rol oynamaktadır.

Hizmet Tespiti Davası

İşverenler çalışanlarının sigorta primlerini yatırmak zorundadır. İşçilerin en temel haklarından bir tanesi sigortalı olarak çalışmaktır. Sigorta bildiriminin yapılmadığını ve sigorta primlerinin ödenmediğini tespit eden işçiler hizmet tespiti davası açabilmektedir. Bu hizmet tespiti ile işçiler sigortasız olarak çalıştıkları süreleri sigortalı hale getirebilmektedir. Bu durum 5510 sayılı kanunun 86. Maddesi ile güvence altına alınmıştır.

Hizmet Tespiti Davası Açma Şartları

Hizmet tespiti için hukuksal yollara başvurabilmenin bazı koşulları bulunmaktadır. Bu şartlar sağlanmadığı taktirde dava açılamamaktadır. Aranan koşulların bazıları şunlardır:

  • İşyerinin Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortaları kapsamında sayılması,
  • İşçilerin işverenler tarafından bir süre sigortasız çalıştırılmış olması,
  • Davanın en geç 5 yıl içinde açılması,

İşçi Mahkemelerinde görülen hizmet tespiti davaları ile ilgili daha kapsamlı bilgi almak isteyen kişiler Ataşehir’de bulunan Avukat Mehmet Ali Helvacı ile iletişime geçebilir ve hizmet tespiti davası açılması ve kısa sürede sorunsuzca sonuçlanması için vekalet verebilir.

İs Hukuku Avukatı ücretsiz danışma
İş hukuku ve kanunları çerçevesinde, işçinin ve iş verenin haklarını öğrenebileceği, genel düzenlemeler ve son yasal düzenlemeler üzerinden müvekkilin bilgilendirilmesi danışmanlık hizmeti üzerinden olacaktır. Mehmet Helvacı Hukuk Bürosunu arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.
İş Mahkemesi Avukatı ücretleri
İş mahkemesi, iş hukuk çerçevesinde, iş kazası, sözleşme ihlali ve iş verenin mağduriyeti, hakaret ve rencide edici hareket üzerinden kanunlara göre detayların paylaşıldığı süreç için düzenlenir. Avukat fiyatlarını öğrenmek için 0533 351 98 54 numarasıyla irtibat kurabilirsiniz.
Kat mülkiyeti konusunda uzman avukat
Kat mülkiyeti, arsa ve gayrimenkul davaları için Mehmet Helvacı hukuk bürosundan danışmanlık ve avukat hizmeti alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;


Ataşehir Mustafa Kemal Mahallesi Avukat

Arnavutköy Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Anlaşmalı Boşanma

Arnavutköy Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Avukat

Arnavutköy Mustafa Kemal Paşa Mahallesi İş Kazası Avukatı

Ataşehir Mustafa Kemal Mahallesi Boşanma Avukatı

“Ataşehir Mustafa Kemal Mahallesi İşçi Avukatı” üzerine 3 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara