Ataşehir Mustafa Kemal Mahallesi Boşanma Avukatı

Anlaşmazlığa düşen çiftler evliliklerini sonlandırmak isteyebilmektedir. Bunun için de boşanma davası açmaları gerekmektedir. Eğer eşler hukuki her konuda anlaşmaya varabilirlerse anlaşmalı boşanma davası açabilmektedir. Anlaşmalı boşanma dava açabilmenin diğer şartı ise çiftlerin en az 1 yıl evli kalmış olmalarıdır. Anlaşmaya varamayan eşler ya da evliliğinin birinci yılı dolmamış çiftler ise çekişmeli boşanma davası açmalıdır.

Bu boşanma davalarında kişiler bizzat kendileri de dava açabilseler de avukat önemli rol oynamaktadır. Çocukların velayeti, mal paylaşımı gibi konularda avantaj sağlamak isteyen kişilerin avukat tutmaları elzemdir. Bu konularda da Mustafa Kemal Mahallesi boşanma avukatı devreye girmektedir ve davanın sorunsuz ilerleyebilmesini sağlamaktadır.

Boşanma Davası için Gerekli Olan Belgeler

Boşana davaları aile mahkemelerince görünmektedir. Kişiler gerekli olan belgelerle beraber aile mahkemelerine giderek dava açmalıdır. Dava için gerekli olan şeyler ise,

  • 3 nüsha dava dilekçesi,
  • Başvuru harcının yatırılmış olması,
  • Peşin harç ve benzeri harçların yatırılmış olması,
  • Nüfus cüzdanı.

Günümüz koşullarında dava açabilmek için aile cüzdanı, ikametgah bilgisi gösteren belgeler gibi kayıtlara gerek yoktur. Bunlar internet ortamından kolayca elde edilebilmektedir.

Eksik bir belgenin olması durumunda dava açılmamaktadır. Kişiler belgeleri toparlamakta sorun yaşamamak adına Ataşehir’de bulunan Avukat Mehmet Ali Helvacı’ya vekalet vermesi ve davanın işleyişine dair gerekli olan şeyleri ona bırakmasıdır.

İlginizi Çekebilir;

Ataşehir Mustafa Kemal Mahallesi Avukat

Ataşehir Mustafa Kemal Mahallesi İşçi Avukatı

Arnavutköy Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Anlaşmalı Boşanma

Arnavutköy Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Avukat

Arnavutköy Mustafa Kemal Paşa Mahallesi İş Kazası Avukatı

“Ataşehir Mustafa Kemal Mahallesi Boşanma Avukatı” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Hemen Ara