Ataşehir Yenisahra Mahallesi Boşanma Avukatı

Boşanma davaları evlilik birliğinin sonlandırılması için açılan davalardır. Boşanma davası gerçekleşebilmesi için yasada belirtilen haklı nedenlerden birisinin gerçekleşmiş olması gerekmektedir. Aksi halde dava açılmayabilmektedir. Bu haklı nedenlerden bazıları şunlardır:

  • Zina,
  • Eşlerden birisinin yüz kızartıcı suç işlemesi,
  • Evlilik birliğinin temelden sarsılması.

Bunun gibi nedenlerden ötürü eşler birbirlerine boşanma davası açabilmektedir. Diğer nedenleri öğrenmek için ise Yenisahra Mahallesi boşanma avukatı ile görüşülebilmektedir.

Hayata Kast Sebebiyle Boşanma Davası Açılması

Boşanma sebeplerinden bir tanesi olan hayata kast sebebiyle boşanma özel bir boşanma sebebidir. Eşlerden birisinin diğerini öldürmeye teşebbüs etmesini ifade eden bu boşanma, mutlak bir boşanma sebebidir.

Bir tarafın karşı tarafı öldürmeye yönelik eylemde bulunduğu kanıtlanması durumunda boşanma mutlak suretle gerçekleşmektedir. İntihara teşvik de hayata kast sayılmaktadır. Ancak öldürme tehdidi hayata kast kapsamına girmemektedir. Bunun yanı sıra öldürme teşebbüsü bizzat eşe yapılması gerekmektedir. Eşin yakınlarına yapılan saldırılar hayata kast sebebiyle boşanma gerekçesi olmamaktadır. Fakat bu durum suç işleme suçundan boşanma gerekçesidir.

Hayata kast sebebiyle boşanma davalarında saldırıya uğrayan tarafın can güvenliği tehlikede olabilmektedir. Bunun için kişiler mahkemeye çıkmak istemeyebilmektedir. Yapılması gereken şey ise Ataşehir avukatına vekalet vermektir. Avukata vekalet verilmesinden sonra mahkemeye gitmek gerekmemektedir. Dava açabilmek için Avukat Mehmet Ali Helvacı ile iletişime geçilip sürece dair bilgi edinilebilmektedir.

İlginizi Çekebilir;


Ataşehir Yenisahra Mahallesi İşçi Avukatı

Ataşehir Yenisahra Mahallesi Avukat

Hayata Kast Nedeni İle Boşanma

Ataşehir Küçükbakkalköy Mahallesi Boşanma Avukatı

Boşanmaya Götüren Sebepler Nelerdir?

“Ataşehir Yenisahra Mahallesi Boşanma Avukatı” üzerine 7 yorum

  1. 11 yıldır ayrı yaşıyoruz 2 defa dava açtım ama dava reddedildi tekrar dava açmak istiyorum boşanmayla sonuçlanması ne kadar surer

    Yanıtla

Yorum yapın

Hemen Ara