Avcılar Denizköşkler Mahallesi Anlaşmalı Boşanma

1 yılını doldurmuş olan çiftler, çok farklı nedenlerden dolayı Denizköşkler Mahallesi anlaşmalı boşanma çerçevesinde ayrılabiliyorlar. Bunun anlaşmalı olarak tanımlanmasının temel nedeni ise her iki tarafın, değişik konularda ortaya çıkacak sonucu kabul etmesinden dolayıdır. Bundan dolayı hızlı bir sürecin olduğunu hemen ifade etmek gerekmekte.

Denizköşkler Mahallesi Çekişmeli Boşanma

Anlaşmalı boşanma ne kadar kolay bir süreç ise çekişmeli olan ise bunun tam tersidir. Çünkü birden çok problem olabilir. Bunu örneklerle açıklamak mantıklı olacaktır. Örneğin eşlerden birisi boşanmaya yanaşmayabilir. Bunun yol açacağı sorunlar çok büyüktür.

En çok karşı karşıya kalınan durum ise mal paylaşımı anlamında ortaya çıkan problemlerdir. Avcılar boşanma avukatı bu gibi hallerde doğru bir strateji izleyerek, size avantaj sağlar. Bunun yanı sıra tazminat, kefalet ve benzeri daha farklı konulardaki problemler de süreci sıkıntılı bir hale getirebilmektedir.

Denizköşkler Mahallesi Boşanma Avukatı

Avcılar içerisinde boşanma davası olarak tanımlanan hukuki olayın avukat eşliğinde yürütülmesi büyük bir önem arz ediyor. İlk olarak dilekçe yazılır ve mahkemeye sunulur. Aile mahkemelerinin yetkili olduğunu hemen ifade etmek gerekiyor. Asliye hukuk ise aile mahkemesi olmayan yerlerde davaları kabul etmektedir.

Denizköşkler Mahallesi Boşanma Fiyatları

Avcılar boşanma avukatı ile süreci başlatan kişiler ne kadar ödemek zorunda olduklarını merak ederler. Eğer çekişmeli olarak tanımlanmış bir dava söz konusu ise standardın daha üstünde bir meblağ vardır.

Anlaşmalı Boşanmada Yetkili Mahkeme
Her boşanma davasında olduğu gibi anlaşmalı boşanma davalarında da yetkili mahkemesi Aile Mahkemesi’dir. Aile, soy ve kan bağı gibi konularının hepsine kişilerin ikamet ettikleri yerde bulunan Aile Mahkemeleri bakmaktadır.
Anlaşmalı Boşanma Görevli Mahkeme
Anlaşmalı boşanmaya karar veren kişilerin yapması gereken bir Aile Mahkemesi’ne giderek boşanma dilekçelerini vermeleridir. Ancak bazı bölgelerde Aile Mahkemeleri bulunmamaktadır. Bu sebeple kişiler bölgelerinde bulunan Asliye Hukuk Mahkemeleri’ne başvuruda bulunmabilmektedir.
Anlaşmalı Boşanma Dilekçesi Örneği
Anlaşmalı boşanma dilekçelerini yazmak kişilerin adına zor bir unsur olabilir. Bunun sebebi bu dilekçelerin büyük bir titizlikle yapılmış olması gerekmesidir. Bu noktada kişilerin işinin ehli insanlara güvenmesi işlerini bir nebze de olsa kolaylaştırabilmektedir. Av. Mehmet Ali Helvacı boşanma davalarının en başından son anına kadar müvekkillerinin yanında olarak başarılarını perçinlemiştir.
Anlaşmalı Boşanma Protokolü
Anlaşma protokolü, isminden de anlaşıldığı üzere boşanmaya karar veren kişilerin her noktada aynı fikirde olduklarını beyan eden bir dilekçedir. Bu dilekçenin kabul edilmesinden sonra kişilerin davaları görülmeye başlanır.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/avcilar-denizkoskler-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/avcilar-denizkoskler-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/atasehir-yenisahra-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bosanmaya-goturen-sebepler-nelerdir.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/avcilar-avukat.html

“Avcılar Denizköşkler Mahallesi Anlaşmalı Boşanma” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Hemen Ara