Bağcılar 15 Temmuz Mahallesi Anlaşmalı Boşanma

15 Temmuz mahallesi anlaşmalı boşanma avukatı sayesinde çiftler herhangi bir mağduriyet yaşamadan boşanma işlemlerini yürütür. Anlaşmalı boşanma protokolü anlaşmalı boşanma avukatıyla görüşme sağlanarak en iyi şekilde hazırlanır. Aile hukukuna uygun bir şekilde hazırlanan boşanma protokolü ve sözleşmesi sayesinde mahkeme tek celsede sonuçlanır.

15 Temmuz Mahallesi Çekişmeli Boşanma

Evliliğin tarafları boşanma, velayet, nafaka konusunda anlaşamadığında çekişmeli boşanma davası açar. Her iki tarafta boşanma davası açabilir. Aile hukuku davaları arasında yer alan çekişmeli boşanma davasının açılmasında 15 Temmuz mahallesi Bağcılar boşanma avukatıyla görüşme sağlayarak destek alabilirsiniz.

Çekişmeli boşanma davasında boşanma nedenlerinizi delillerle desteklemeniz son derece önemlidir. Aile hukuk mahkemesine boşanma dilekçesi ve delillerin yer aldığı dosya ile başvuru yapılarak dava açılır.

15 Temmuz Mahallesi Boşanma Avukatı

15 Temmuz mahallesi Bağcılar ilçesine bağlıdır. Bağcılar boşanma avukatı ile görülme sağlayarak hem anlaşmalı hem de çekişmeli boşanma davası adına bilgi sahibi olmanız mümkündür. Anlaşmalı boşanma davasında davalılardan biri boşanmaktan son anda vazgeçer ya da velayet gibi konularda mahkeme esnasında anlaşmazlık yaşanırsa dava çekişmeli boşanma davasına dönüşür.

15 Temmuz Mahallesi Boşanma Fiyatları

Bağcılar anlaşmalı boşanma avukatıyla iletişime geçtikten sonra boşanma avukat fiyatları konusunda bilgi sahibi olmanız mümkündür. Davanın takibi adına uzman bir avukattan destek alınması ise son derece önemlidir.

Farklı İllerde Boşanma Davası Görülebilir Mi?
Genel şartlarda eşlerin son altı ay içerisinde ikamet ettiği bölgede boşanma davaları açılırken, şayet kişiler ayrı yaşıyorsa kişilerin ikamet ettikleri yerlerde de boşanma davalarını açmak hakları vardır. Bu sebeple farklı illerde oldukları süre zarflarında kişiler yine de davalarını açabilirler.
Anlaşmalı Boşanma Davası Çekişmeliye Nasıl Döner?
İki kişi arasında dava sonuçlanmadan herhangi bir konuda anlaşmazlık olduğu anda kişilerin davaları anlaşmalı boşanmadan çekişmeli boşanma davasına dönüşmektedir. Anlaşmalı boşanmalarda kişilerin her konu üzerinde ortak bir karar vererek davanın açılmış olması gerekmektedir.
Kadın Boşanma Davası Açarsa Hakları Nelerdir 2021?
Kadının boşanma davası açtığı koşulda elde ettiği yasal hakları tedbir, iştirak yoksulluk gibi konularda kendisi için nafaka isteyebilirken, bunun yanında çocuğu için tedbir nafakası, maddi ve manevi tazminat ve çocuğunun velayetini talep etme hakkı bulunur. Ayrıca kadınlar ziynet eşyası alacakları, aile konutu şerhi isteme ve mal rejiminden doğan alacakları talep etme hakkı da bulunur.
Boşanma Kararı İptal Edilir Mi?
Boşanma davalarında mahkemeye sonuçlanana kadar kişiler bu karardan vazgeçme hakkına sahip olmaktadır. Ancak karar verildiği ilk andan itibaren kişilerin herhangi bir şekilde bu karara itiraz etmesi ya da iptal etmesi gibi bir seçenek yoktur.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bagcilar-15-temmuz-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bagcilar-15-temmuz-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kurtdogmus-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kurtdogmus-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/arnavutkoy-karaburun-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

“Bağcılar 15 Temmuz Mahallesi Anlaşmalı Boşanma” üzerine 3 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara