Bağcılar Anlaşmalı Boşanma

Anlaşmalı boşanma davaları 1 yıl süren evliliklerde eşlerin her türlü konuda uzlaşmaya varması sonucunda açılır. Kanun bu durumda evlilik birliğinin temelden sarsıldığını, tarafların boşanmada mutabık olduğunu ve evliliğin sona erdirilmesinin gerektiğini kabul eder. Bağcılar anlaşmalı boşanma avukatı ile görüşme sağlayarak hem dava sürecinin nasıl ilerlediği hem de anlaşmalı boşanma protokolünün hazırlanması konusunda destek almanız mümkün olacak. Anlaşmalı boşanmanın gerçekleşmesi için protokolde her iki tarafında imzasının olması şart. Ayrıca çiftler anlaşmalı boşanma duruşmasına bizzat katılmalı.

Bağcılar Çekişmeli Boşanma

Çekişmeli boşanma davası, anlaşmalı boşanma davasının tam tersi olarak tarafların çocukların velayetinin kimde kalacağı, eşya paylaşımı, nafaka, tazminat gibi durumlarda anlaşamaması durumunda açılır.

 • Çekişmeli boşanma davası açmak için dava dilekçesi hazırlanmalı ve Aile Hukuk Mahkemesine başvurulmalıdır.
 • Anlaşmalı boşanma davasından farklı olarak boşanma protokolü hazırlanmaz. Boşanma sebeplerinin delillerle ispat edilmesi şarttır.
 • Davada maddi durum incelenmesi mahkeme tarafından yapılır. Mal paylaşımı başta olmak üzere nafaka gibi konulara da çözüm getirilir.

Çekişmeli boşanmalarda dava süreci mevzuata uygun bir şekilde takip edildiğinde 5 ya da 6 celsede sonuçlanabilir. Bu konuda uzman bir avukattan destek alınması son derece önemlidir. Bağcılar ilçesinde hizmet veren profesyonel avukatla görüşme sağlayarak dava hazırlık sürecinde ve davanın takip edilmesinde destek alabilirsiniz.

Bağcılar Boşanma Avukatı

Boşanma avukatları; aile hukuku uyuşmazlığından kaynaklanan boşanma gibi konularda davalara giren kişilere verilen isimdir. Boşanma avukatları için aile avukatı terimi de kullanılır. Boşanma avukatının görevleri;

 • Çekişmeli ya da anlaşmalı boşanma davasında davalılara destek olurlar. Hukuki sürece uygunluk bakımından boşanma dilekçesi ya da protokolünün hazırlanmasında yardımcı olunur.
 • Boşanma avukatı dava hazırlık sürecini gerçekleştirir. Bu süreçte boşanmaya neden olan olguların değerlendirilmesi, boşanma davası açmak için yeterli bir sebebe sahip olup olmadığınız konusunda araştırma avukat tarafından yapılır.
 • Aldatma, eşlerden birinin diğerinin hayatına kast edip etmediği, kötü muamelede bulunup bulunmadığı, eşlerden birinin ortak konutu terk edip etmediği, diğer tarafın haysiyetsiz bir hayat sürüp sürmediği gibi birçok durum araştırılır.
 • Boşanmanın haklı nedenlere dayandırılması şarttır. Nedensiz açılan davalar hukuk sisteminde reddedilir.

Dolayısıyla boşanma sebeplerinin doğru bir şekilde tespit edilmesi, ispatlanması son derece önemlidir. Bu hususta Bağcılar boşanma avukatı profesyonel olarak hizmet verir.

Boşanma Davası Nasıl Açılır: Boşanma davası tespit edildikten sonra dava dilekçesi buna uygun bir şekilde hazırlanır. Daha sonra Aile Hukuk Mahkemesine başvuru yapılarak boşanma davası açılır.

Tedbir başvurularının boşanma avukatı tarafından takip edilmesi sürecin daha hızlı yürütülmesi adına son derece önemlidir. Özellikle de şiddet mağduru olan kişilerin tedbir taleplerini aile mahkemesinin kurallarına uygun olarak iletmesi şiddet uygulayan kişiye önleyici tedbir alınması için son derece önemlidir.

Bağcılar Boşanma Fiyatları  

Boşanma davası açma ücretleri anlaşmalı ve çekişmeli davalara göre değişiklik gösterir. Anlaşmalı boşanmalarda delil, tanık bildirimine gerek yoktur. Bu nedenle peşin harç alınır. Avukatlık fiyatları da dava türüne göre değişiyor.

Bağcılar anlaşmalı boşanma davasında taraflar protokol düzenler. Anlaşmalı boşanma avukatı eşliğinde hazırlanan protokol hukuka uygun olur. Nafaka, velayet, ev eşyalarının paylaşımı, maddi ve manevi tazminat, katkı payı alacağı olmak üzere tüm konular protokolde düzenlenir. Davanın ilk duruşması son derece önemlidir. Her iki tarafta bu duruşmaya katılmakla yükümlüdür.

Uzman avukatla görüşme sağlayarak dava süreci, davada ödenecek fiyatlar hakkında detaylı bilgi sahibi olmanız mümkün olacak.

Bağcılar’da Hizmet Verdiğimiz Mahalleler
 1. 100. Yıl Mahallesi Anlaşmalı Boşanma
 2. 15 Temmuz Mahallesi Anlaşmalı Boşanma
 3. Bağlar Mahallesi Anlaşmalı Boşanma
 4. Barbaros Mahallesi Anlaşmalı Boşanma
 5. Çınar Mahallesi Anlaşmalı Boşanma
 6. Demirkapı Mahallesi Anlaşmalı Boşanma
 7. Fatih Mahallesi Anlaşmalı Boşanma
 8. Fevzi Çakmak Mahallesi Anlaşmalı Boşanma
 9. Göztepe Mahallesi Anlaşmalı Boşanma
 10. Güneşli Mahallesi Anlaşmalı Boşanma
 11. Hürriyet Mahallesi Anlaşmalı Boşanma
 12. İnönü Mahallesi Anlaşmalı Boşanma
 13. Kazım Karabekir Mahallesi Anlaşmalı Boşanma
 14. Kemalpaşa Mahallesi Anlaşmalı Boşanma
 15. Kirazlı Mahallesi Anlaşmalı Boşanma
 16. Mahmutbey Mahallesi Anlaşmalı Boşanma
 17. Merkez Mahallesi Anlaşmalı Boşanma
 18. Sancaktepe Mahallesi Anlaşmalı Boşanma
 19. Yavuz Selim Mahallesi Anlaşmalı Boşanma
 20. Yenigün Mahallesi Anlaşmalı Boşanma
 21. Yenimahalle Mahallesi Anlaşmalı Boşanma
 22. Yıldıztepe Mahallesi Anlaşmalı Boşanma

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bagcilar-merkez-mahallesi-anlasmali-bosanma.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bagcilar-inonu-mahallesi-anlasmali-bosanma.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bagcilar-hurriyet-mahallesi-anlasmali-bosanma.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bagcilar-kemalpasa-mahallesi-anlasmali-bosanma.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/cevizli-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

“Bağcılar Anlaşmalı Boşanma” üzerine 22 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara