Bağcılar Çınar Mahallesi Anlaşmalı Boşanma

En az bir yıl süren evliliklerde, eşlerin boşanma detayları konusunda anlaşmaya varması ile her ikisinin ya da eşlerden birinin davayı açması halinde anlaşmalı boşanma gerçekleşir. Çınar Mahallesi anlaşmalı boşanma hukuk bürosunda hizmet veren uzman avukat ile görüşme sağlayarak anlaşmalı boşanma protokolünün hazırlanmasında destek almanız son derece önemli. Anlaşmalı boşanma protokolü aile hukukuna uygun bir şekilde hazırlanmalı. Her iki taraf protokolü imzaladıktan sonra boşanma dilekçesi ile Aile Hukuk Mahkemesine başvuru yapılır.

Çınar Mahallesi Çekişmeli Boşanma

Evlilik birliğini sürdüren kişiler boşanma unsurları arasında yer alan velayet, nafaka vb. konularda anlaşma sağlayamadığında dava çekişmeli boşanma davası olarak yürütülür. Bu durumda çekişmeli boşanma davası açan kişi boşanma nedenlerini ispatlamakla yükümlüdür.

Bağcılar boşanma avukatı çekişmeli boşanma davası hazırlık sürecinde, davanın takip edilmesinde size destek olacak. Davada sıkı usul kuralları uygulandığından dolayı aile avukatından destek alınması oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra hak kaybı yaşanmaması adına da uzman avukat ile görüşme sağlanmalı.

Çınar Mahallesi Boşanma Avukatı

Bağcılar anlaşmalı boşanma avukatı dava hazırlığının yapılmasında tüm olguları en ince ayrıntısına kadar değerlendirir. Sebepsiz açılan her boşanma davası reddedilir. Bu sebeple boşanmanın haklı sebeplere dayandırılması ve boşanma sebeplerinin delillerle ispat edilmesi son derece önemlidir.

Çınar Mahallesi Boşanma Fiyatları

Bağcılar ilçesine bağlı olan Çınar Mahallesi boşanma avukat fiyatı davanın çekişmeli ya da anlaşmalı olup olmadığına göre değişir.

Anlaşmalı Boşanmada 2 Avukata Gerek Var Mı?
Kişilerin avukat tutma gibi bir zorunluluğu yoktur. Bu sebeple anlaşmalı boşanmada da kişiler istemediği müddetçe avukat tutma zorunluluğu bulunmamaktadır.
Anlaşmalı Boşanma Avukatsız Olur Mu?
Anlaşmalı boşanma da kişiler avukat tutmak istemeyebilir, bu tercihe dayalıdır. Ancak bu süreçte uzman birisi tarafından yönlendirilmek kişilerin yararına olmaktadır.
Boşanma Kararına İtiraz Edilebilir Mi?
Kişiler mahkeme tarafından verilen boşanma kararlarına itiraz etmekte özgürdürler. Kararın ulaşmasından itibaren 14 gün içerisinde, boşanma kararına itiraz etme hakları bulunmaktadır.
Anlaşmalı Boşanma Kaç Gün Sürer 2021?
2021 yılı anlaşmalı boşanma davaları mahkemelerin yoğunluk oranına bağlı olarak 40 gün veya 4 ay arasında sonuçlanmaktadır. Bu süreçte kişilerin mahkeme gününde orada olmaları ve gerekli işlemlerin yerine getirilmiş olması gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/cinar-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bagcilar-cinar-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/cinar-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bagcilar-cinar-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/cinar-mahallesi-isci-avukati.html

Hemen Ara