0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Çınar Mahallesi Ölümlü Trafik Kazası Avukatı

Ülkemizde dikkatsiz sürücüler nedeniyle her gün binlerce kişi trafik kazası nedeniyle yaralanıyor ve hayatını kaybediyor. Dikkatsizlik ve ihmal nedeniyle hayatını kaybeden kişilerin yakınları, hukuk alanında haklarını arıyor. Trafik kazası sonucunda hayatını kaybeden kişiye bakmakla yükümlü olduğu kişiler başkasının hatası nedeniyle mağdur oluyor. Yaşanan acının yanında hayatlarına devam etmek için kazaya neden olan kişiye maddi ve manevi tazminat davası açılıyor. Çınar Mahallesi ölümlü trafik kazası avukatı hayatını kaybeden kişilerin haklarını aramasında yardımcı oluyor. Kazaya neden olan kişiler için gerekli cezalar talep ediliyor. Maltepe ilçesinde bulunan avukat ofimizde ölümlü trafik kazaları sonrasında mağdur kişilerin tüm hakları aranıyor.

Ölümlü Trafik Kazalarında Manevi Tazminat Davasında

Trafik kazalarında ölen kişilerin yakınlarının yaşadıkları üzüntü ve pskolojik çöküntülerin nedenine karşı manevi tazminat davasına başvururlar. Tazminat davası, trafik kazasına bilerek ya da bilmeyerek neden olan kişilere açılır. Çınar Mahallesi ölümlü trafik kazası avukatı, trafik kazasında hayatını kaybeden kişilerin mağduriyetini ispatlar ve mahkemeye başvurur. Ölümlü trafik kazası avukatı, davanın seyrini takip eder ve mağdur kişilerin hakkını savunur.

Manevi tazminat davasının amacı, hayatını kaybeden kişilerin yakınlarını yaşadığı üzüntünün azda olsa azaltmaktır. Hayatını kaybeden kişinin en yakınları tarafında açılan manevi davada, hakim olayın değerlendirmesini yapar ve manevi tazminat miktarı belirlenir. Manevi tazminat miktarı belirlenirken ihtiyaç sahibinin durumu ve yaşam koşulları göz önünde bulundurur.

Maddi Tazminat Davası

Yaşanan trafik kazası sonucunda ani bir ölümle yakınlarını kaybeden kişiler mağduriyetlerin gidermek için maddi tazminat davasın için başvuruyor. Maddi tazminat davasında destek yoksunu ve defin masrafları ile maddi tazminat davası ile para talep edebilir. Çınar Mahallesi ölümlü trafik kazası avukatı ölen kişilerin yakınlarının maddi isteklerini değerlendirerek tazminat davasını açar.

Tazminat davasını, ölen kişinin kan bağının olduğu ve en yakınları tarafından açılır. İstanbul kalabalık bir şehir olması nedeniyle çok sayıda kişi trafik kazası sonucunda hayatını kaybediyor. Ölen kişinin ardından bakıma muhtaç aile ve yakınlar maddi tazminat davalarında hakkını aramak için uğraşıyor. Güçlü bir avukat, mahkemelerde aradığınız hakkınızı kazanmanızı kolaylaştırır.

Call Now Button