0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Çınar Mahallesi İş Kazası Avukatı

Çalıştığınız ortamlarda size uygun olmayan aletleri kullanmanız kesin bir şekilde yasaklanmalı ve sadece kendi işinizi yapmanız sağlanmalıdır. Eğer bir güvenlik görevlisinden tesisat tamir etmesi veya farklı bir işe bakması istenirse ve tehdit edilirse, işçinin herhangi bir şekilde boyun eğmesine gerek yoktur. Kovulma sürecine varmaması için pek çok birey bilmediği veya zararlı olduğunu kestiremediği işleri yapıyor. Çınar Mahallesi iş kazası avukatı sayesinde istediğiniz her zaman için kendi haklarınızı koruyabilir, aynı zamanda çalışma sürecinizde sizden işte yeterli sorumluluk alınmadığı için zarar görürseniz dava açabilirsiniz. İş kazası avukatları Maltepe ilçesinde yer alıyor ve istediğinizde Mehmet Ali Helvacı ile iletişime geçerek tazminat davanızın açılmasını talep edebilirsiniz.

Hangi Şartlarda İşveren Sorumlu Tutulabilir?

Eğer işçi, çalışmakta olduğu işyerinde zarar görürse ve bunun tamamen işveren kaynaklı olduğunu öne sürerse, iddiasını kanıtlamakla yükümlüdür. Kanıtlama işleminin tam olarak gerçekleşebilmesi için ise Çınar Mahallesi iş kazası avukatı ile süreç incelenebilir. Aşağıdaki durumlar ortaya çıktığı taktirde kazanın gerçekleşip gerçekleşmediği, işverenin suçlu olup olmadığı gibi durumlar hakkında karar verilmesi mümkün olacaktır. avukatla iletişime geçmeniz halinde sizi tam olarak mahkemenin vereceği karara göre yönlendirecek ve davanın lehinize sonuçlanıp sonuçlanmama ihtimali doğrultusunda bilgi verebilecektir. Aşağıdaki durumlarda iş kazasıyla ilgili tazminat sürecinde başarıya ulaşılması ve işverenin tazminat ödemeye mahkum bırakılması mümkün olabiliyor;

  • Davanın Açılması İçin Gereken Koşullar
  • Öncelikle davanın açılması için ortada bir kazanın olması, hasar gördüğünüzü kanıtlayabilmeniz gerekiyor.
  • Eğer uygun illiyet bağı bulunuyorsa dava açılabilir.
  • İş kazası sonucunda işçinin tazminat davası açabilmesi için beden olarak bir engelle karşılaşması veya ruhsal bir zararla karşı karşıya kalması gerekiyor.
  • Ölüm durumunda sonuç nettir ve işyerinde nasıl bir zararla karşılaşıldıysa, buna uygun bir şekilde ödeme direkt olarak işveren tarafından, ölen kişinin yakınlarına tazminat tutarı kadar yapılmak zorundadır.
  • Yaşanacak olan kazanın tam olarak işten kaynaklandığı ispatlanabilmeli. Ancak bu şekilde süreç Çınar Mahallesi iş kazası avukatı tarafından değerlendirilebilir.
  • Sürecin temelinde işveren bulunmalı ve doğrudan işveren kaynaklı kaza İstanbul bürosunda onaylanabilmeli ve uygun olduğuyla ilgili bir karışıklık olmamalıdır.

Call Now Button