Feyzullah Mahallesi Boşanma Avukatı

Boşanma davalarına başvuru bireysel ya da eşlerin her ikisinin birlikte taleplerini iletmesi sonucu açılabilir. Eğer boşanma konusunda tek taraflı bir isteğe sahipseniz, veya size karşı bir dava açılmış durumdaysa bir avukattan destek almanız gerekir. Feyzullah mahallesi boşanma avukatı üzerine yapacağınız araştırmalar size uygun bir avukat bulmanız konusunda yardımcı olacaktır.

Yalnızca Maltepe ilçesinde değil diğer bölgelerde yaşayanlar için de bir boşanma davasında neden avukat tutulmasının gerektiğini kısaca anlatmaya çalışalım.

Boşanma Davalarında Vekaletin Önemi

Özellikle çekişmeli boşanma davası denen ve uzlaşmanın tam anlamıyla sağlanamadığı dava çeşitlerinde bir profesyonel desteği size birçok açıdan avantaj sağlayacaktır. Bu konuda Feyzeullah mahallesi boşanma avukatı ile irtibat kurarsanız hem çevrenize yakın hem de uzman bir kişi ile temasta bulunmuş olursunuz.

Çekişmeli boşanma davalarında avukat tutmak size her şeyden önce zaman kazandırır. Boşanma davalarında delillerin zamanında toplanması veya itirazların vaktinde yapılması son derece önemlidir. Sıradan vatandaşlar bu konuların takibinde doğal olarak çok yetkin olmayabilir. Çünkü kanundaki detayları ancak bu işin eğitimini almış ve daha önce davalara katılmış kişiler bilebilir. Bu da sizi uzman bir avukata yönlendirir.

Avukata vekalet vermenin başka bir artısı da emsal davaların masaya yatırılmasıdır. Avukatların mesleği bu olduğu için kararın daha hızlı alınması konusunda veya müvekkilinin mağdur olmaması için daha önce bu konuda görülmüş davalardan çıkan kararları toplar ve uygun bir şekilde dosyalayarak davayı gören hakime iletir.

Boşanma Davalarında Velayet Kime Verilir?

Boşanma davalarında genel kanı velayetin çocuğun annesine verilmesi yönünde olur. Ancak tam bir kesinlik taşımamaktadır. Çünkü hakim bazı durumlarda annenin çocuğun yaşamsal faaliyetlerini sürdürebilmesi konusunda yetersiz olduğuna kanaat getirirse çocuğun velayeti babaya veya başka bir aile yakınına verilebilir. Hatta mahkeme çocuğun geleceğinden şüpheye düşerse devlet eliyle yetiştirilmesine bile karar verebilir. Feyzullah mahallesi boşanma avukatı ile yapacağınız görüşmelerde bu konuda nasıl bir plan yapılması gerektiği hakkında size net bilgiler verilecektir.

Günümüzde artan boşanma oranı neticesinde bilhassa İstanbul içinde birçok velayet davası görülmektedir.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/feyzullah-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/feyzullah-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/feyzullah-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/feyzullah-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/feyzullah-mahallesi-isci-avukati.html

Yorum yapın

Hemen Ara