Feyzullah Mahallesi Ölümlü Trafik Kazası Avukatı

Ülkemizde trafik kazaları nedeniyle çok sayıda açılmış dava bulunuyor. Yaralı kişilerinde tazminat davasında bulunduğu gibi trafik kazsında ölen kişilerin yakınları da hakkını farklı yolarda arıyor. Feyzullah Mahallesi ölümlü trafik kazası avukatı ölümle sonuçlanan trafik kazalarındaki mahkemelerle bakıyor. Maltepe İlçesinde bulunan avukatlar, ölümle sonuçlanan trafik kazalarını büyük bir sabırla takip ediyor.

Ölümle sonuçlanan bazı trafik kazarlında, kişiler suçlarını itiraz ediyor, delil yetersizliği gibi sorunla karşısında, uzayan mahkemeler içinde faiz uygulaması vardır.

Tazminat Davalarındaki Süreç

Ölümlü trafik kazalarında karşı tarafın suçu reddetmesi ve olayın netleşmemesi halinde mahkemeler uzayabilir. Uzayan mahkeme nedeniyle mağdur olan kişiler daha çok zor duruma giriyor. Bu mağduriyeti azaltmak için tazminat üzerinde faiz uygulaması bulunuyor. Zamanına göre değişen faiz sistemin, mahkeme sonunda kazanan kişiye veriliyor.

Ölümlü trafik kazalarında aynı zamanda masraflarda karşılanıyor. Trafik kazası sonrasında hastaneye kaldırılan ve tedavi gördükten sonra ölen, nakil ve defin işlemlerinin masrafları ödenir. Mahkeme ile ölen kişinin tüm zararları karşılanır.

Trafik Kazaları Ve Tazminat Seçenekleri

Günden güne artan trafik kazaları ve ölümler sonrasında pek çok mağdur insan geride kalıyor. Yakınını kaybeden kişiler tazminat davaları ve ücretleri ile avunuyor. Feyzullah Mahallesi ölümlü trafik kazası avukatı tazminat davalarını açıyor ve incelemelerini takip ediyor. Trafik kazasında hayatını kaybeden tüm kişiler için hukuktan destek alınıyor.

Tazminat davalarının açılması için 4 farklı nedenin olması gerekiyor. İstanbul ve büyük şehirlerde sıklıkla görülen ölümlü trafik kazalarında sürücülerin genelinin hatalı oluğu tespit edilmiştir. Ölümle sonuçlana trafik kazalarında tazminat davası açmak için ölen kişilerin birinci ekonomik durumuna bakılır. Tazminat isterken dikkat edilen bir konuda, ölen kişinin ekonomik durumudur. Baktığı kişi sayısı ve ev ekonomisi hesaplandıktan sonra tazminat rakamı belirlenir.

Trafik kazasında ölen kişi için tazminat davası açılacaksa eğer belirli bir süre içerisinde olmalıdır. 10 yılı geçen trafik kazasının ardından açılan davalar zaman aşımına uğramış sayılır. Ancak suçlu kişilerin belirlenmesi ve delililerin kuvvetlenmesi ile yeniden maddi ve manevi tazminat davası açılır.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/feyzullah-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/feyzullah-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/feyzullah-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kaynarca-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/feyzullah-mahallesi-bosanma-avukati.html

“Feyzullah Mahallesi Ölümlü Trafik Kazası Avukatı” üzerine 4 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara