0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Feyzullah Mahallesi İş Kazası Avukatı

Herkesin mutlaka kendini ve çevresindekileri korumak için avukata başvurması gereken durumlardan bir tanesi olan iş kazasında Maltepe genelinde bireyler hayatını dahi kaybedebiliyor. Ölüme ek olarak çevresindekilerin ve ailesinin manevi olarak çöküş yaşayabileceği pek çok kaza çeşidiyle karşı karşıya kalınabiliyor. Eğer siz veya çevrenizdeki bireyler meslek hastalıklarına yakalanmışlarda, işleri nedeniyle ve işverenden kaynaklanan bir şekilde psikolojik sorunları, fiziksel rahatsızlıkları ortaya çıkmışsa başvurunuzu avukatla tazminat davası olarak yapabilirsiniz. Feyzullah Mahallesi iş kazası avukatı binlerce kişinin iş yerinde işveren kaynaklı olarak yaşanabilecek sorunları değerlendirebilmesini sağlayabiliyor. Hukuki açıdan haksız ve suçlu olarak görülen işverenler, nasıl dava açıldığına ve hasarın durumuna da bağlı olarak işçisine belirli miktarda tazminat ödeme cezasına çarptırılabilir.

İşçinin Yakınları Dava Açabilir Mi?

Eğer işçi bulunduğu durumun iş kazasından kaynaklandığını öne sürüyorsa ve davayı açma hakkı bulunduğuna dair gerekçelere sahipse, doğrudan kendisi Feyzullah Mahallesi iş kazası avukatı ile görüşerek dava açabilirler. Buna ek olarak hem fiziksel hem de zihinsel sorunlar yaşatabilecek işlerde bazı durumlarda işçi zaman içerisinde kötüleşerek hayatını kaybedebiliyor. Solunum yollarını tehdit eden veya kanserojen yapılara sahip olan iş yerlerinde bu işlemler nedeniyle hastalarda bazı yapısal bozukluklar gerçekleştirildiği belirtilebiliyor. Bu nedenle hayatın kaybedilmesi, zihinsel veya fiziksel zarar görülmesi halinde, işverenin önlem almadığı öne sürülerek ve geçerli gerekçeler bulunarak dava açılması mümkün olacaktır. İşçinin bilindiği gibi, aynı zamanda dava açılabilmesi ve süreci kontrol edilebilmesi için işçinin yakınları da ölüm sonrasında mahkemeye gidebilirler.

Manevi Tazminat Davası Nasıl Açılır?

Tazminat davasının açılmasıyla ilgili süreçte işçinin hayatta mı olduğu yoksa ölü mü olduğu son derece önemlidir. Eğer Feyzullah Mahallesi iş kazası avukatı ile birlikte dava açılmak isteniyorsa ve işçi hayattaysa, manevi tazminat davası açılması da mümkün olacaktır. Fakat işçi ölüyse, mirasçılar sadece kendilerinin işçinin ölümünden kaynaklanan yıkımla karşı karşıya kaldığını öne sürerek manevi tazminat davası açmasına imkan tanınabiliyor. Eğer işçi kendi için bir manevi tazminat davası açar ve dava sonuçlanmadan hayatını kaybederse ise bu dava sonucu da mirasçılara kalır ve İstanbul genelinde bulunabilecek avukatla dava lehinize sonuçlandırılabilir.

Call Now Button