Feyzullah Mahallesi İşçi Avukatı

İşçiler halihazırda çalıştıkları iş yerini dava edebilecekleri gibi geçmişe dönük hakları için de mahkemeye başvurabilirler. Burada her dava için belirlenen başvuru süreleri baz alınır. Detaylı bilgi almak isteyen işçiler Feyzullah mahallesi işçi avukatı ile temasa geçip konuyu masaya yatırabilirler.

İşçinin mahkemeye gitmeden önce mutlaka detaylı bir araştırma yapması ve eğer konuya hakim değilse yola bir avukatla çıkması önerilir. Çünkü iş davaları kapsamlı ve meşakkatli bir süreçten oluşur. Maltepe topraklarında yaşıyorsanız aradığınız avukata ulaşmanız da kolay olur.

İşçi Hangi Hallerde Dava Açabilir?

İşçinin mahkemeye taşıyabileceği konular arasında her türlü usulsüzlük sayılabilir. Sonuç olarak kanun üzerinde herkes özgürce haklarını arama hürriyetine sahiptir. Ancak belirli noktalar üzerinde işçi davaları konusunda bir yoğunlaşama söz konusudur. Çünkü ülkemizde işçi ile işveren arasında bazı konular hala kanayan bir yara halindedir. Kendine haksızlık yapıldığını düşünen her işçi vekalet verdiği Feyzullah mahallesi işçi avukatı veya kendi eliyle durumu mahkemeye taşıyabilir. İşçilerin açtığı dava örneklerinden öne çıkan bazı veriler şu şekildedir.

·        İşe İade Davaları

İçeriği isminden net olarak anlaşılabilen bu davalar işveren tarafından sözleşmenin tek taraflı olarak feshedilmesi sonucu işçinin hukuksuz bir şekilde işten çıkarılmasının ispatı halinde tekrar çıkarıldığı işine dönmesini esas alır. Dava sonucunda işçiye tekrar işe başlama hakkı tanınabileceği gibi işçisini çıkaran işverene de işçinin çalışamadığı günler hesaplanarak bir tazminat ödemesi çıkarılabilir.

  • Fazla Mesai Ücreti Davaları

Özel sektör çalışanlarını en çok uğraştıran konulardan bir tanesi olan bu davalar, haftalık toplam 45 saatin üzerindeki çalışma saatinin ücretini alamayan işçilerin açabileceği davalardır. İş kanununda bu konuyla ilgili hususlar açıkça belirtilmiş ve işverenin hangi koşullarda yüzde olarak nasıl bir oranda ödeme yapacağı konusun net bir şekilde anlatılmıştır. Buna rağmen ödeme yapmadığı tespit edilen işverene hem ceza kesilir hem de yapmadığı ödemeler alınır. Bu durumun ispatı ve diğer önemli konular için Feyzullah mahallesi işçi avukatı ile mutabakata varabilirsiniz.

Çoğu olayda olduğu gibi İstanbul işçi davalarında da başı çekmektedir.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/feyzullah-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/feyzullah-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/feyzullah-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/feyzullah-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/feyzullah-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

“Feyzullah Mahallesi İşçi Avukatı” üzerine 3 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara