Bağcılar Yenigün Mahallesi Anlaşmalı Boşanma

471 sayılı medeni kanun boşanma davalarını iki çeşide ayırır. Bu kanuna göre boşanma davalarını iki şekilde açmanız mümkündür. Bu davalar anlaşmalı boşanma ve çekişmeli boşanma olarak ayrılmıştır. Anlaşması boşanma tarafların birbiri ile anlaşarak evlilik birliğini sona erdirme kararında görülen davalara verilen isimdir. Bu davanın açılabilmesi için evlilik üzerinden en az 1 yıl süre geçmiş olması gerekir. Anlaşmalı boşanma için herhangi bir şekilde ispata gerek yoktur. Eşlerin mahkeme önünde boşanma isteklerini açıklaması gerekir. Yenigün mahallesi anlaşmalı boşanma davaları ile ilgilenen avukatlar ile davanızı çözüme kavuşturabilirsiniz.

Yenigün Mahallesi Çekişmeli Boşanma

Çekişmeli boşanma davası açılırken boşanma davası açan eşin bir gerekçe göstermesi gerekir. Boşanmaya sebep olarak dava dilekçesine ispatlı bir şekilde şiddetli geçimsizlik, ortak konutu terk etme ya da aldatma gibi sebepleri boşanma nedeni olarak gösterebilir. İstanbul Bağcılar bölgesinde çekişmeli boşanma davalarınızın kolay bir şekilde çözülmesi için başvuracağınız uzman avukatlar bulunur.

Yenigün Mahallesi Boşanma Avukatı

Boşanma davaları aile mahkemesinde görülür. Bu davaların türüne bağlı olarak açılma şekli farklılık gösterir. Anlaşmalı boşanma davalarında davayı tarafların birlikte açması ya da bir tarafın açtığı davayı diğer tarafın onaylaması gerekirken çekişmeli boşanma davalarında böyle bir durum söz konusu değildir. Bağcılar anlaşmalı boşanma davaları ile ilgilenen hukuk büromuzun uzman kadrosundan boşanma konusunda yardım alabilirsiniz.

Yenigün Mahallesi Boşanma Fiyatları

Boşanma fiyatları boşanma türünün anlaşmalı ya da çekişmeli olmasına göre değişim gösterir. Bağcılar boşanma avukatı hizmet veren uzman avukatlar ile görüşerek boşanma davanızın ücreti hakkında bilgi almanız mümkündür.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bagcilar-yenigun-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/maltepe-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/arnavutkoy-anlasmali-bosanma.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bagcilar-merkez-mahallesi-anlasmali-bosanma.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bagcilar-goztepe-mahallesi-anlasmali-bosanma.html

“Bağcılar Yenigün Mahallesi Anlaşmalı Boşanma” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Hemen Ara