Bağcılar İş Kazası Avukatı

İş yerinde çalışan işçilerin iş nedeniyle yaralanması ya da ölmesi durumunda işverenin tazminat ödemesi amacıyla açılan davalar iş kazası davası olarak adlandırılır. Dava açılması noktasında Bağcılar iş kazası Avukatı ile görüşme sağlamanızda yarar var. İş kazası davalarında görevli olan mahkeme İş Mahkemesi olarak tanımlanır. Uzman, profesyonel iş kazası avukatı işçinin haklarının yasal koşullar dahilinde korunmasını sağlar. İş kazasına uğrayan kişiler bu nedenle işçi avukatıyla mutlaka görüşme sağlamalıdır.

Bağcılar İş Hukuku Avukatı

İşçi ücretleri, işçi sendikaları, iş veren ve işçi ilişkisi, çalışma koşulları ile ilgili her türlü konuyu inceleyen hukuk dalı iş hukukudur. Bağcılar iş kazası avukatı bu konuda görev yapar. İş kazası olması durumunda işçinin hakkını en iyi şekilde savunur.

İş hukuku kısaca iş ilişkisinde olan kişilerin uyması gereken zorunlu kurallar sistemidir. Çalışanlar bağımlı ve bağımsız olmak üzere niteliği yönünden ikiye ayrılır. İş hukuku bağımlı çalışanlardan işçiyi ele alarak işveren ile olan ilişkisini düzenleme görevine sahiptir. Bağımlı çalışanlar gurubunda memurlar yer alır.  İdare hukukunun 657 sayılı kanun kapsamına girer.

Bireysel İş Hukuku: Küçük işletmelerde hizmet akdiyle işçi ile işveren arasındaki ilişkilerin düzenlenmesinde etkilidir. Ücretler, çalışama koşulları, ikramiye, sosyal haklar, işten ayrılma, tazminat gibi konuları kapsar.

Toplu İş Hukuku: Büyük işletmelerde toplu iş hukuku uygulanıyor. Sendika kurma, üyelik toplu sözleşmesi, sendikanın feshedilmesi gibi birtakım konuları kapsar.

Her türlü anlaşmazlık nedeniyle dava açmak isteyen kişiler Bağcılar ilçesindeki iş hukuku avukatıyla görüşme sağlamalı. Profesyonel avukattan destek alınması dava sürecinin sizin leyhinize göre ilerlemesinde etkili olacak.

Bağcılar İşçi Avukatı

Bağcılar işçi avukatı; işçileri hakları bakımından korumak ve bilgilendirmek görevindedir. Görev aldığı davalar; kıdem tazminatı, ihbar tazminatı, fazla mesai alacağı, izin alacağı, maaş vb.

Kıdem Tazminatı: İşçinin hizmet ettiği süre boyunca verdiği emeğin karşılığını almasını sağlayan yasal sistemi ifade eder. İşveren işinize son verdiğinde kıdem tazminatı alabilirsiniz. Bunun yanı sıra işten kendi isteğiyle ayrılıp kıdem tazminatı alma şartları; sigortanın geç yatması, SGK’ya sizin haberiniz yokken giriş çıkış yapılması, bayramlarda-resmi tatillerde çalıştığınız halde mesai ücreti verilmemesi, soyadı değişen kadının evlilik sebebiyle işten ayrılmak zorunda olması gibi durumlarda da kendi rızanız dahilinde işten ayrılsanız bile kıdem tazminatı alabilirsiniz.

İhbar Tazminatı: İşverenin çalışanın iş sözleşmesini tek taraflı olarak fesh etmesi durumunda işçi lehine ortaya çıkan haktır.

İşçi avukatı ortaya çıkan her türlü hakkınız için sizi bilgilendirir. İşverene açılan davalarda da hazırlık sürecinde ve dava takibinde destek olur. Haksızlığa uğrayan işçi mutlaka uzman işçi avukatından destek almalıdır.

Bağcılar İş Kazası Tazminatı

İş kazası sonucunda açılan tazminat davaları arasında yoksun kalma tazminat davası yer alır. Destekten yoksun kalma tazminat davasında iş kazası nedeniyle ölen kişinin desteğinden yoksun kalan yakınları bu davayı açma hakkına sahiptir. Ceza davası ise iş kazası gerçekleştiğinde işçinin yaralanması ya da ölmesi durumunda öncelikli olarak açılan davalardır.

6098 sayılı kanuna göre işçi iş kazası geçirdikten sonra bedenen ve psikolojik olarak zarar gördüğünde maddi ve manevi tazminat davası açma hakkına sahiptir.  İşçinin ölmesi durumunda cenaze giderleri, tedavi giderleri için yakınları dava açma hakkına sahipsiniz. İşçinin sadece bedensel zarara uğraması durumunda da tazminat davası açılır. Dava açmadan önce davanın hazırlık süreci ve sıkı bir şekilde takip edilmesi adına iş kazası avukatı ile görüşme sağlamanızda yarar var.

Bağcılar’da Hizmet Verdiğimiz Mahalleler
 1. 100. Yıl Mahallesi İş Kazası Avukatı
 2. 15 Temmuz Mahallesi İş Kazası Avukatı
 3. Bağlar Mahallesi İş Kazası Avukatı
 4. Barbaros Mahallesi İş Kazası Avukatı
 5. Çınar Mahallesi İş Kazası Avukatı
 6. Demirkapı Mahallesi İş Kazası Avukatı
 7. Fatih Mahallesi İş Kazası Avukatı
 8. Fevzi Çakmak Mahallesi İş Kazası Avukatı
 9. Göztepe Mahallesi İş Kazası Avukatı
 10. Güneşli Mahallesi İş Kazası Avukatı
 11. Hürriyet Mahallesi İş Kazası Avukatı
 12. İnönü Mahallesi İş Kazası Avukatı
 13. Kazım Karabekir Mahallesi İş Kazası Avukatı
 14. Kemalpaşa Mahallesi İş Kazası Avukatı
 15. Kirazlı Mahallesi İş Kazası Avukatı
 16. Mahmutbey Mahallesi İş Kazası Avukatı
 17. Merkez Mahallesi İş Kazası Avukatı
 18. Sancaktepe Mahallesi İş Kazası Avukatı
 19. Yavuz Selim Mahallesi İş Kazası Avukatı
 20. Yenigün Mahallesi İş Kazası Avukatı
 21. Yenimahalle Mahallesi İş Kazası Avukatı
 22. Yıldıztepe Mahallesi İş Kazası Avukatı

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kidem-tazminati-nedir.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/beykoz-merkez-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/iflas-erteleme-avukatligi-etki-alanlari.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/beykoz-merkez-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/tuketici-hukuku-is-hukuku.html

Hemen Ara