Bağcılar Avukat

İcra Hukuku, İşçi Hukuku, Ceza Hukuku, Boşanma gibi konular için Bağcılar avukat ile görüşme sağlayabilirsiniz. Uzman avukatlık hizmeti ile haklarınız en temel şekilde korunur. Dava takibinde, dava hazırlık aşamasında tecrübeli kadro ile hizmet verilir. Bunun yanı sıra vekalet işlemlerinde de uzman avukat desteğinden yararlanabilirsiniz. Vekalet; bir kişinin gerekli durumlarda başka biri kişiyi yetkilendirdiğine dair olan belgelerdir. Yurt içinde noter yoluyla ya da yurt dışında bulunuyorsanız konsolosluklar üzerinden vekalet çıkararak avukatın sizin adına işlem yapmasını sağlamanız mümkün olacak.

Bağcılar Avukat Fiyatları

Avukat fiyatları, avukatın gireceği davaya, dava sürecine ve davayla ilgili birtakım durumlara göre değişiklik gösterir. En çok görülen davalar boşanma davalarıdır.  Boşanma davaları anlaşmalı ve çekişmeli davalar olmak üzere iki şekilde gerçekleşir.

Çekişmeli boşanma davası anlaşmalı boşanma davasına kıyasla daha uzun sürdüğünden dolayı daha yüksek fiyatlarda hizmet verilir. Bağcılar ilçesinde hizmet veren uzman avukatla görüşme sağladıktan sonra fiyatlar hakkında bilgi sahibi olmanız mümkün olacak.

Bağcılar Avukat İletişim

Avukatın hukuk bürosuna giderek ya da mail adresi, cep telefonu üzerinden iletişime geçmeniz mümkün olacak. 0 533 351 98 54 cep telefonu numarasını arayarak uzman avukatla iletişime geçme hakkına sahipsiniz. Bunun yanı sıra 0 216 459 52 96 faks numarası üzerinden de iletişime geçebilirsiniz.

Bağcılar Hukuk Bürosu

Bağcılar hukuk bürosunda yer alan profesyonel avukattan destek alarak gerek boşanma davalarını, gerek iş kazası konusundaki davalarınızı en iyi şekilde takip etme hakkına sahip olursunuz. Bu konuda verilen hizmetler son derece profesyoneldir. Dava nedenleri en ince ayrıntısına kadar araştırılır.

Temsil ve danışmanlık konusunda iletişime geçebilirsiniz. Geniş bir çerçevede hukuk hizmeti verilir. Türk hukukuna uygun bir şekilde anlaşmalı boşanma protokolünün hazırlanmasında destek olunur. Ayrıca çekişmeli boşanma davasının da haklı nedenlere bağlanması konusunda profesyonel hizmet verilir.

Bağcılar Yurtdışı Boşanma

Yurtdışı boşanma davası, yabancı ülkede verilen kararın Türkiye’de de geçerli olabilmesi adına açılan dava türüdür. Eğer dava açmadan yabancı ülkeden karar alınırsa bu durumun Türkiye’de herhangi bir geçerliliği yoktur.

Davanın Açılması: Davanın açılabilmesi için karşılıklılık ve savunma hakkına uyulmuş olması gerekir.  Karşılıklılık ilkesi; iki devlet arasındaki bir konuda anlaşmanın olması durumunda tenfize ilişkin hüküm varsa yabacı mahkeme ilamı tenfiz ediliyor.

Savunma hakkına uyulmuş olması; yabancı ülkedeki kanunları uyarınca, kendisine karşı tenfiz istenen kişinin hükmü veren mahkemeye uygun olarak çağrılmamış olması, Türk mahkemesine itiraz etmemiş olmaması gerekir.

 Yabancı ülkede  davasnın açılması için;

 • Yabancı mahkemeler tarafından verilen bir ilam olmalıdır.
 • İlamın hukuk davalarına ilişkin olması da bu durumda esas alınır.
 • Ayrıca dava konusunun, ilamın şeklinin ve ilamın maddi anlamda kesinleşmiş olması da dava açılabilmesi adına yer alan şartlar arasındadır.
 • Türk mahkemelerinin münhasır yetkisine girmeyen konuda yabancı ilam verilmiş olması gerekiyor.

Yabancı ilam konunlar ihtilafı kurallarına uyulması olması da dava açılabilmesi adına gerekli olan şartlar arasında yer alır.

Bağcılar’da Hizmet Verdiğimiz Mahalleler
 1. 100. Yıl Mahallesi Avukat
 2. 15 Temmuz Mahallesi Avukat
 3. Bağlar Mahallesi Avukat
 4. Barbaros Mahallesi Avukat
 5. Çınar Mahallesi Avukat
 6. Demirkapı Mahallesi Avukat
 7. Fatih Mahallesi Avukat
 8. Fevzi Çakmak Mahallesi Avukat
 9. Göztepe Mahallesi Avukat
 10. Güneşli Mahallesi Avukat
 11. Hürriyet Mahallesi Avukat
 12. İnönü Mahallesi Avukat
 13. Kazım Karabekir Mahallesi Avukat
 14. Kemalpaşa Mahallesi Avukat
 15. Kirazlı Mahallesi Avukat
 16. Mahmutbey Mahallesi Avukat
 17. Merkez Mahallesi Avukat
 18. Sancaktepe Mahallesi Avukat
 19. Yavuz Selim Mahallesi Avukat
 20. Yenigün Mahallesi Avukat
 21. Yenimahalle Mahallesi Avukat
 22. Yıldıztepe Mahallesi Avukat

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bosanma-davalarinda-avukat-seciminin-onemi.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/vatandaslik-avukati-istanbul-vatandaslik-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bagcilar-merkez-mahallesi-anlasmali-bosanma.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/sapan-baglari-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bagcilar-cinar-mahallesi-anlasmali-bosanma.html

Hemen Ara