İflas Avukatlığı Ve Etki Alanları

Borçlar Kanunu referans alınarak, borç veren kişilerin borçlarını tahsil edebilme şansı oluyor. İflas avukatlığı ise bu süreçte kişilere destek olacak hamleleri üstleniyor. Başvuru ve süreci yönetmek bir avukat için oldukça kolay olacaktır.

İflas Hukuku Ne Anlama Gelir?

En gelişmiş ve komplike olan hukuk alanlarından biri iflas ve icra bölümüdür. Birinin borcu varsa o kişi borcunu ödemek ile yükümlüdür. Ancak, bazı durumlarda borçlu borcunu ödeyecek paraya sahip olamıyor. Bu gibi durumlarda ise iflas bayrağını çekmek gerekiyor.

Borç veren kişi borçludan yasal yollar ile borcunu tahsil edebiliyor. Ancak, tüm bu durumların karmaşık bir yapıda olduğunu, o nedenle de avukat ile işlem yapılması gerektiğini unutmamak önemlidir.

İflas Avukatının Görevi Nedir?

İflas süreci ele alındığında durumun oldukça komplike bir yapıya sahip olduğu görülüyor. Öncelikle prosedür çok karışık ve konu ile ilgili bilgisi olmayan bir kişi tek başına bu süreci doğru şekilde yönetemez. O nedenle iflas avukatlığı önemli bir dal olarak karşınıza çıkar.

İflas durumları incelendiğinde doğrudan iflas, kambiyo iflası ve adi iflas seçenekleri bulunmaktadır. Doğrudan iflas seçeneği kişinin kendi kendine seçebileceği bir yöntemdir. Ancak, bunu yapmak adına kanunlarda belirtilen şartlara uygun olmak çok önemlidir.

Adi iflasta ve kambiyo yolunda ise başvuruların doğru yere yapılması önemlidir.

  • Başvuruların icra müdürlüklerine yapılması gerekiyor.
  • Adi iflas için 7 gün, kambiyo yöntemi için 5 gün sunuluyor.
  • Kambiyo için bir senet oluşturulması gerekiyor.

İflas Avukatlığına İhtiyacım Var Mı?

Bir yanda icra bir yandan iflas, avukatlığın hem en zor hem de en aktif alanlarından biridir. Tek bir yanlış, kişilerin ve firmaların büyük mağduriyetler yaşamasına neden olabilir. O nedenle iflas avukatı seçimi yaparken tecrübesine güvendiğiniz birine başvurmalısınız.

Doğrudan iflas durumu genel olarak çok sık karşılaşılan bir durum değildir. Adi iflas ve kambiyo sıklıkla karşılaşılan durumlar arasında yer almaktadır. Doğrudan iflas olduğunda önemli olan prosedürlere uyum sağlamaktır. Eğer ki bu uyum sağlanmıyorsa o zaman doğrudan iflas seçeneğinden yararlanmak mümkün olamaz.

İflas Süreci Nasıl İşler?

İflas söz konusu olduğunda adi iflas ve kambiyo yolu ile iflas seçenekleri karşınıza çıkar. Bu gibi durumlarda icra müdürlüklerine başvuru sağlamak gerekir. Adi iflas için 7 gün, kambiyo için 5 gün süre içerisinde işlem yapılması gerekir.

İnsanların doğrudan iflas başvurusu yapma hakkı vardır. Herhangi bir ikametgah adresi mevcut olmadığı durumlarda kişilerin bu iflas yöntemine başvurması mümkündür. Borçlu olan kişi, borcu olduğu için kaçak durumuna düşmüş ise yine doğrudan iflas yöntemi kullanılabilir. Hileli hukuk nedeni ile borcun ödenmemesi durumlarında da doğrudan iflas geçerli olacaktır.

Helvacı Hukuk olarak tüm iflas ve icra dosyalarına bakıyor, iflas avukatlığı konusunda destek veriyor, bu konuda sizlere tecrübeli ekibimiz ile yardımcı oluyoruz.

Haciz Avukatları telefonları
İcra takibi, haciz ve iflas davalarına bakmakta olan Mehmet Helvacı bürosu, info@mehmethelvaci.av.tr adresinden ve 0533 351 98 54 numarasından iletişim kurabileceğiniz avukat kadrosuna sahiptir.
İcra avukatı ücretleri
İcra avukatı ücretleri, dosya düzenleme, dava süreci ve davanın tekabül ettiği kanun maddelerine göre farklılık göstermektedir. Avukatla görüşerek ücretler hakkında detayları öğrenebilirsiniz.
İcra Hukuk büroları
İcra hukuk bürosu olarak mehmet Helvacı hukuk bürosuna danışabilirsiniz. Avukat kadrosuyla sizlere icra, iflas ve haciz durumlarında destek olacaktır.
İcra Avukatı danışma
Mehmet helvacı danışma hattı 0533 351 98 54 numarası üzerinden hizmet alabilirsiniz. En hızlı cevabı alabileceğiniz yüksek avukat kadrosuna sahiptir.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/beykoz-cigdem-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/icralarda-takip-talebi.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/iflas-ve-iflasin-ertelenmesi-davalari.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/sultanbeyli-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/iflas-erteleme-avukatligi-etki-alanlari.html

“İflas Avukatlığı Ve Etki Alanları” üzerine 3 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara