0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kıdem Tazminatı Nedir

İşçilerin en çok sorun yaşadığı ve Türkiye’nin her yeri dahil olmak üzere Maltepe işçi avukatı çalışanlarının da ilgilendiği bir konu olan kıdem tazminatı, çok dikkatli bir şekilde incelenmesi gereken bir konudur. Şu anda yürürlükte olan 1475 sayılı kanunun 14.maddesi gereğince bir iş yerinde belirli bir süre çalıştıktan sonra hizmet sözleşmesi sona eren çalışana yasalar çerçevesinde bir para ödenir. Bu ödeme ölüm sonrasında da yapılır. Maltepe işçi avukatı, bu alanda uzmanlaşmış ve kıdem tazminatının nasıl hak edildiğini bilen kişilerdir. 4857 sayılı kanunun maddelerinde bu konuyla ilgili maddeler açıklanır. Emekli olma durumu, askere gitme, işçi tarafından çıkarılma, işveren tarafından çıkarılma gibi başlıklar ile tazminat incelemesi yapılır ve haksızlıklar önlemeye çalışılır.

Tüketici Hakları İçin Nereye Başvurulmalıdır?

Başta Tüketici Hakları Koruma Derneği Tükoder olmak üzere bulunduğunuz yerdeki tüketici hakem heyeti birimlerine başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca Maltepe tüketici avukatı da bu konuda sizlere yardımcı olur. Maltepe tüketici avukatı, kusurlu mal satışı ve haksız ücret kesintileri gibi konular başta olmak üzere tüketici haklarını savunmaktadır. Çok ciddi sorunlarda tazminat davası da açılabilir.

Trafik Kazasında Araç Sahibi Sorumluluğu

Trafik sicil dosyalarında araç sahibi olarak görülen kişiler, trafik kazalarında da kazayı gerçekleştiren kişi olarak sayılır. Ölümlü trafik kazası sonrasında bu kişiye tazminat davası açılabilir. Hukuk Genel Kurulu tarafından alınan karar göre ölümlü trafik kazası sonrasında araç sahibi, ancak kaza esnasında orada bulunmadığını gösterirse cezadan kurtulabilir.

Call Now Button