0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Anlaşmalı Boşanma Protokolü Örneği

Anlaşmalı boşanma davası açmak isteyen tarafların ihtiyaç duyacağı anlaşmalı boşanma protokolü ve anlaşmalı boşama dava dilekçesidir. Analaşmalı boşanma protokolü hazırlanmadan önce boşanmanın tarafları olarak müşterek çocuğun velayeti, iştirak nafakası, yoksulluk nafakası, maddi  ve manevi tazminat, ziynet eşyası, müşterek menkul gayrimenkulların paylaşımı konusunda tamamen anlaşılmış olması gerekmektedir. Anlaşılan şartlar doğrultusunda protokol hazırlanmalı ve eksik bir konu bırakılmamalıdır. Taraflar birbirlerinden talep etmedikleri bölümler için bu isteklerinden feragat ettiklerini protokole geçirilmelidir.

Maltepe Anlaşmalı Boşanma Avukatı olarak anlaşmalı boşanma protokolü hazırlanmasında hukuk büromuzdan yardım almak İçin Bize 0 532 051 26 08 Nolu Numaramızdan Ulaşabilirsiniz.

Anlaşmalı Boşanma Dava Dilekçesi Örneği…..(link)

Duruşma Gününü Öne Alım Dilekçesi Örneği …. (link)

 

 

ANLAŞMALI BOŞANMA PROTOKOL

 

 

Bu protokolün tarafları olan ve aşağıda imzaları bulunan ……… ve ………… işbu protokolde yer alan hususlarda anlaşarak boşanmaya karar vermişlerdir.

  1. Taraflar, 2012 yılında evlenmişlerdir. Tarafların bu evliliklerinden olma çocukları bulunmamaktadır.
  2. Tarafların ortak menkul ya da gayrimenkul malları yoktur. Evlilik birliği kurulduktan sonra edinilmiş malvarlığı bulunmamaktadır.
  3. Tarafların birbirlerinden herhangi bir nafaka, maddi ve manevi tazminat, ziynet eşyası talepleri bulunmamaktadır.
  4. Açılan boşanma davasında yargılama giderleri davanın davacısı üzerinde bırakılacak, tarafların birbirlerinden karşılıklı olarak vekalet ücreti talebi olmayacaktır.
  5. Taraflar bu hususlarda anlaşarak boşanmayı kabul etmektedirler.

İşbu protokol 27.05.2013 tarihinde 3 nüsha olarak düzenlenmiş olup, taraflarca imza altına alınmışlardır.

 

İsim Soy İsim                                                                                                İsim Soy İsim

    İmza                                                                                                                         İmza

Call Now Button