0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Taşınmaz Gayri Menkul Davaları

Gayrimenkul hukuku temelde eşya hukukunun bir alt dalıdır ve bu niteliklere göre çalışır. Türkiye’de eşya hukukuna ilişkin uyuşmazlıklarda büyük bir çoğunluğun çözüme kavuştuğu hukuk dalı, gayrimenkul hukuku olarak adlandırılır. Arazi, arsa, apartman, bina ve bunun gibi taşınmaz değerler söz konusu olduğunda gayrimenkul akla gelir. Bu hukuk dalında çalışırken bazı tanım ve açıklamaları bilinmesi bu hukuk dalının daha iyi anlaşılmasını sağlar.

Gayrimenkul Avukatları Ne İş Yapar?

Gayrimenkul davaları ile ilgili karşı karşıya kaldığınızda gayrimenkul hukuku çerçevesinde bu dava ile karşı karşıya kalanların mutlaka gayrimenkul avukatı danışmanlığı yapan uzman kişilerin tavsiyesiyle hareket etmesi ve hukuki süreci bu şekilde takip etmesi gerekmektedir. Davalarda avukat tutma mecburiyeti olmadığı gibi gayrimenkul davalarında da avukat tutma zorunluluğu yoktur. Gayrimenkul avukatı ile çalışmak daha öncesinde karşılıklı fikir beyanında bulunmak, ileride çıkabilecek zorluk ve sıkıntılarını önüne geçilmesinde faydalı olacaktır.

Türkiye’de sıklıkla görülen dava türleri içinde gayrimenkul davaları yer alır, doğal olarak gayrimenkul avukatı arayan ve alanlarında uzman avukatlarla davanın seyrini devam ettirdiklerinde davaların bu şekilde sonuçlanması adına daha sağlıklı olacaktır.

Gayrimenkul avukatı kira sözleşmeleri, Kat irtifakı sözleşmeleri, bina yönetimi sözleşmeleri, alışveriş merkezlerinin yönetim sözleşmeleri, ipotek sözleşmeleri, inşaat sözleşmeleri, proje yönetimi sözleşmeleri başta olmak üzere pek çok konuda da sizlere yardımcı olmaktadır.

Hangi Konularda Hizmet Verilir?

Gayrimenkul hukukundan bahsedildiği zamandaki ile hizmetleri ile birlikte konut, emlak, gayrimenkul konuları üzerine danışmanlık hizmeti verilir. Bu hukuk çerçevesinde alım ve satım sözleşmeleri ile ilgili denetleme ve düzenlemelerin yapılması isteğe uygun olarak ve ekonomik duruma göre gayrimenkullerin tespitini yapılması, gayrimenkul finansman danışmanlığı, hukuki durum tespiti raporlamaları gibi pek çok alanda hizmet verilmektedir.

Gayrimenkul hukuku mevzuatı ve emlak hukuku çerçevesinde oluşturulmuş kanun ve yasaların takibi, gayrimenkul avukatlarının uzmanlık alanına girer ve avukatlar bu konuda, çalışmalarına devam ederler

Gayrimenkul davaları ile ilgili alanında uzman, daha önce bu davaları sıkça bakmış olan avukatların davanın sürecini ve sonuçlanmasını etkileyeceği için bu konuda onlardan faydalanmanız gerekmektedir.

Call Now Button