Avcılar Anlaşmalı Boşanma

Avcılar anlaşmalı boşanma davaları, her iki eşin de özgür iradelerini kullanarak boşanmaya karar vermelerinden dolayı genellikle çok kısa süre içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu noktada bir yıllık evli olma şartı vardır. Bunun yanı sıra mahkemenin boşanma yönünde bir karar vermesi gerekmektedir. Genellikle tek bir celsede sona ermektedir.

Avcılar Çekişmeli Boşanma

Çekişmeli boşanma, hukukumuzda açık bir biçimde tanımlanmıştır. Buna göre evlenme sözleşmesini bitirmek için bir araya gelen kişiler, bir ya da birden fazla konu hakkında bir anlaşmaya varamamışlardır. Bundan dolayı ortaya çıkan durum, çekişmeli olarak ifade edilmektedir.

Buna dair bazı örnekleri vermek lazım. Çocuk sahibi olan bir karı koca, boşanma konusunda anlaşmasına rağmen çocuğun kimde kalacağına dair farklı düşünüyor olabilirler. Her iki taraf da çocuğun kendisinin yanında kalmasını isteyebilir.

Bunun yanı sıra Avcılar ilçe sınırları içerisinde gördüğümüz bazı çekişmeli boşanma davalarında nafaka ve tazminat gibi durumlarda bir anlaşmanın olmadığını ifade etmek lazım. Her iki taraf da haklı olduğunu ispat etmek zorundadır.

İşte bu yüzden dolayı hem kadın hem de erkek, haklılıklarını kanıtlamak adına birtakım delilleri mahkemeye sunmakla mükelleftirler. Bunun yanı sıra bazı dönemlerde şahitlerin dinlenilmesine karar verilebilir. Tüm bunlar sürecin çok uzamasına neden olabilmektedir. Sonuç olarak tek celse yerine daha fazla celsede evliliğin sonlandırılması gündeme gelebilmektedir. Bundan dolayı uzman bir avukat ile süreci yürütmek daha mantıklı olacaktır.

Avcılar Boşanma Avukatı

Avcılar boşanma avukatı, hem anlaşmalı hem de çekişmeli boşanma davalarında süreci çok başarılı bir biçimde yürütmektedir. Bu noktada ilk olarak başvuru işlemleri yapılmaktadır. Davalar aile mahkemesinde görülmektedir. Eğer ikamet edilen yerde böyle bir mahkeme yoksa asliye hukuk olarak bilinen mahkeme tercih edilmektedir.

Dilekçenin doldurulması son derece önemlidir. Anlaşmalı davalarda rutin olarak tanımlanmış bazı bilgilerin yazılması esastır. Tarih belirtildikten sonra iki tarafın da imzası ve ismi bulunmalıdır. Boşanma nedenleri ve talepler sıralanmalıdır. Bunun yanı sıra mal paylaşımı, çocuğun velayeti, tazminat ve nafaka gibi durumlara dair bir anlaşmanın olduğunun belirtilmesi gerekmektedir.

Çekişmeli olarak tanımlanan boşanma davalarında ise süreç biraz daha farklı olabilmektedir. Çünkü iki taraf da belirlemiş oldukları bir yol haritası üzerinden hareket etmektedir. Bunun yanı sıra belli stratejiler ön plana çıkabilmektedir. Davada avantaj elde edebilmek adına iki tarafın da mutlaka bir boşanma avukatı ile anlaşması şarttır. Böylelikle davanın kendi lehlerine sonuçlanmasını sağlayabilirler. En çok merak edilen bir diğer konu ise davanın ne kadar süreceğidir. Bu durum hem anlaşmanın boyutuna hem de davanın görüleceği şehre göre değişiklik gösterebilmektedir. Üç büyük kentte genellikle çok daha fazla zaman alacağını ifade etmek gerekiyor.

Avcılar Boşanma Fiyatları

Avcılar ilçesinde ikamet eden ve boşanmak isteyen çiftler, çok kısa süre içerisinde bir avukat ile daha hızlı bir biçimde davanın sonuçlanmasını sağlayabilirler. Bu noktada en çok merak edilen husus ise fiyatların nasıl olduğudur. Bunun değişik parametrelere göre belirlendiğini söylemek lazım. Çünkü tek bir boşanma türü yok. Örneğin anlaşmalı olarak tanımlanmış olan davalarda sürecin çok hızlı olması fiyatın uygun olmasını sağlar. Çünkü bu tip davalarda itilaf gerektirecek bir husus yoktur.

Çekişmeli boşanma davaları ise daha farklı şekilde ilerler. Karı kocanın hangi konuda aynı paydada buluşamadığı üzerinden bir yol haritası çıkarılmaktadır. Bunun ardından dava devam eder. Zaman zaman tanıkların dinlenmesine ihtiyaç duyulabilir. Buna ek olarak boşanma davası süresinde ekstra deliller de istenebilir. Tüm bunlar fiyatı belirlemektedir.

Avcılar’da Hizmet Verdiğimiz Mahalleler
  1. Ambarlı Mahallesi Anlaşmalı Boşanma
  2. Cihangir Mahallesi Anlaşmalı Boşanma
  3. Denizköşkler Mahallesi Anlaşmalı Boşanma
  4. Firuzköy Mahallesi Anlaşmalı Boşanma
  5. Gümüşpala Mahallesi Anlaşmalı Boşanma
  6. Merkez Mahallesi Anlaşmalı Boşanma
  7. Mustafa Kemalpaşa Mahallesi Anlaşmalı Boşanma
  8. Tahtakale Mahallesi Anlaşmalı Boşanma
  9. Üniversite Mahallesi Anlaşmalı Boşanma
  10. Yeşilkent Mahallesi Anlaşmalı Boşanma

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/avcilar-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/avcilar-merkez-mahallesi-anlasmali-bosanma.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/avcilar-merkez-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/avcilar-merkez-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/avcilar-is-kazasi-avukati.html

“Avcılar Anlaşmalı Boşanma” üzerine 11 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara