İstanbul’da İşçi ve Tüketici Avukatı

Müşterilerin firmalar tarafından mağdur edilmesi ve istenen verimin elde edilememesine neden olunarak, tüketicilerle ilgili sorunların oluşturulması da dava sebebi olarak görülebiliyor. Bunun yanı sıra çalışanlarının isteklerine kulak asmayan ve aynı zamanda da sözleşmelere, kanunlara uygun hareket etmeyen kuruluşların da dava açılma süreci açısından işçilerinin her yaptırımına tabii tutulmalı kuvvetle ihtimaldir. Özellikle mağdur olan tarafın kurum veya çalışan olmasına bakılmıyor, tamamen sözleşmeler ve imzalanan değerler üzerinden nasıl bir anlaşma gerçekleştirildiğine bakılıyor. Doğal olarak da işçi veya tüketicilerin kurumlara davalarını açabilmeleri için ellerinin sağlam olması gerekiyor. Ellerinin sağlamlığı da, işe başlamadan önce veya belirli bir zaman diliminde yapmış oldukları sözleşmelere bağlı olarak kendini gösterebiliyor.

Tüketicilerin Firmalardan Alabileceği Hizmetler

Tüketicilerle ilgili olarak yapılan çalışmalarda her birinin ürünlerin onlara tam olarak belirtilen özellikleri, avantajları ve dezavantajlarıyla sunulması isteniyor. Ancak bu sayede gerekli olan girişimlerde bulunulabilir ve belirtilen fiyat üzerinden değerlendirme ve alışveriş için gereken ortamın oluşması mümkün olabilir. Bunun dışındaki süreçte de zaten taraftar birbirlerine karşı gerekli olan şartları uygulayamayacağı için, yanlış bildiri yapması nedeniyle tüketiciler de Maltepe tüketici avukatı ile dava açabilirler. Tamamen güvenlik ve hizmet kalitesinin korunması için önem teşkil eden süreçte de artık firmadan elde edilebilecek olan ürün veya hizmet doğrultusunda, abartıyla karşılaşmadan veya mağdur olmadan işlemlerinizi sürdürebilmeniz isteniyor.

İşçi Olarak Yapılacak Anlaşmanın Maddeleri

  • İşin Kalitesine ve Güvenilirliğine Dikkat Etmek

Yapılan veya yapılacak olan işin kaliteli hale getirilebilmesi için öncelikle anlaşmada ne kadarlık bir sürede ve ne şekilde hazırlanması gerektiğinin belirtilmesi gerekiyor. Her çalışanın kendine özel görevleri bulunduğu için bunları doğru bir şekilde yapması ve hem müşterilerin hem de firmanın sorun yaşamaması için de tam olarak belirtilen taslak doğrultusunda çalışması gerekiyor. Güvenilirliğin sağlanabilmesi için müşterilerin ihtiyaçlarının karşılanmasıyla ilgili süreçte de herhangi bir sorun ortaya çıkmaksızın da tüm işlemlerinizi sürdürebilir, işinizle ilgili temel bir sorun yaşadığınızda da Maltepe işçi avukatı ile görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

  • İzinler ve Molalar

Verilecek olan izinlerin işin başlangıcında konuşulması ve mutlaka sözleşme bünyesinde madde olarak gösterilmesi gerekiyor. Molaların bünyesinde hiçbir şekilde işverenin molayı belirtilen zaman diliminden önce sonlandırması mümkün değil fakat acil durumlar olduğu taktirde de molaların sonlandırılmasında taraflar ikili olarak kararlarını verebilirler. İzin alınabilmesi için yıllık iznin kaç gün olacağının anlaşılması ve buna ek olarak da bir yıllık çalışma sonucunda yıllık izne ayrılmak için de önceden tarih belirtmeniz gerekiyor. Çoğu iş yerinde, normalde uzun süre boyunca izinle ilgili bir haber vermeden ertesi gün izne çıkacağınızı ve 2 haftalık olacağını söylediğiniz taktirde olumlu bir geri dönüşle karşı karşıya kalmazsınız. İzinlerin alınması için en az 1 hafta öncesinden haber verilmesi oldukça önemlidir.

  • Ücret Belirlemesi ve Güncellemesi

Türkiye’de ücretin belirlenmesiyle ilgili süreçte sözleşme imzalanması halinde de zaten tüm işlemlerin bir sonraki sözleşmeye kadar süreceği ümit ediliyor. Yine de eğer bir ücret düzenlemesi yapılmak istenirse, bu işlem taraflar arasındaki anlaşmaya bağlı olarak yapılabilir. Eğer ödemeler hakkında karşılıklı olarak bir sorun olduğunu düşünüyorsanız da direkt olarak Maltepe işçi avukatı aracılığıyla maaşınızın sizin istediğiniz seviyede alınmasını sağlayabilirsiniz. Ücretin belirlenmesiyle ilgili süreçte de eğer güncel asgari ücretin altındaki bir tutar teklif ediliyorsa da hiçbir şekilde işi kabul etmemeniz gerekiyor. Aynı zamanda işe bu şartlar altında girerseniz de kanunsuz şekilde çalıştırılacak ve doğal olarak da sigortasız veya belirtilen ortalamanın altında kalmanız nedeniyle de ücretle ilgili anlaşmayı doğru yapmamış olacaksınız.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/avcilar-anlasmali-bosanma.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/gocbeyli-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/beykoz-goksu-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/istanbulda-tuketici-haklari-davasi-nasil-acilir.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/anlasmali-bosanma-sartlari-nelerdir.html

“İstanbul’da İşçi ve Tüketici Avukatı” üzerine 3 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara