Maltepe’de İşçi ve Tüketici Avukatı

Her türlü avukat gerektiren ve kanunlara dayanılarak çözülen durumla ilgili olarak İstanbul’da Mehmet Ali Helvacı sayesinde siz de davalarınızın istediğiniz biçimde bitmesini kolaylaştırabilirsiniz. İş hukukundan icra hukukuna ve sağlık hukukundan ceza hukukuna kadar tüm alanlarda ihtiyacınızı karşılayabilecek olan büro sayesinde, haklarınızın ihlal edilmesi halinde de gerekli olan girişimlerde bulunabilirsiniz. Durumu detaylı olarak anlatmanız, avukattan alacağınız bilgiye uygun bir şekilde kanıtların toplanmasına yardımcı olmanız ve süreci yakından takip etmeniz yeterli olacaktır.

Çalışanlar Hangi Kurallara Uymalı?

  • Kadın ve Erkek Evli İşçi Gece Postası Hakları

Kadın ve erkek işçi eğer aynı işyerinde çalışıyor ve gece postası olarak da iki veya üç vardiya olacak şekilde çalışmalarını sürdürüyorlarsa, bu durumda tarafların talebi son derece önemlidir. Özellikle de evli ve çocuklu olmaları halinde, çocuğun yalnız kalmaması veya birlikte vakit geçirilebilmesi amacıyla, işverene taraflardan birinin veya ikisinin başvurması şarttır. Kadın işçinin istekleri, eşiyle ters vardiyalarda olmak ve eşi geceyse, kendisinin de gündüz vardiyasına dönmek ise bunun karşılanması gerekiyor. Aynı zaman dilimlerinde çalışmak isterlerse de, vardiya döngüsüne uygun bir biçimde yeniden başvuruda bulundukları taktirde bu hakka sahip olabilirler. Çocuk bulunup bulunmamasına ve aynı zamanda da tarafların belirttiği durumlara bağlı olarak değişiklik gösterebileceği öne sürülen kanunlarda da Maltepe işçi avukatı aracılığıyla bu hakkınızın verilmesini isteme imkanına sahipsiniz.

  • Kadın İşçilerin Çalıştırılamayacağı İşler Neler?

Kadın işçileri ayırmak amacıyla belirlenmeyen fakat sadece iş kollarını düzenlemek amacıyla hazırlanan kanuna göre, kadın işçilerin çalışamayacağı iki farklı kol bulunuyor. Bunlardan bir tanesi yerin altında çalışmasını gerektirebilecek kanalizasyon temizleme ve onarım faaliyetleri maden ocakları ve yer altından yapılacak olan döşemeler veya tünel inşa edilmesini sağlayan işlerdir. Bunun dışındaki diğer kol ise, suyun altında yapılacak olan uzun vadeli ağır iş kolları olarak tanımlanıyor. İşverenlerin herhangi bir şekilde Maltepe işçi avukatı ile görüşme sağlaması ve çalışanın yetenekli olduğunu belirtmesi halinde hukuki yollara başvurulabilir fakat çalışma izninin çıkarılması zor olacaktır.

Müşterilerin Dava Açmasını Destekleyen Durumlar

  • Firma Bünyesinde Maruz Kalacakları Rencide Edici Durumlar

Firma eğer bünyesinde alışveriş yapan bir müşterisini rencide edecek davranışlar sergileyen çalışanlara sahipse ve direkt olarak pek çok farklı saldırı seçeneğini kullanıyorsa, bu konuda dava açma hakkı müşteride saklı olacaktır. Hiçbir şekilde hakarete, fiziksel saldırıya veya rencide edici duruma tabii tutulması halinde Maltepe tüketici avukatı ile tazminat davası en yüksek alınabilecek tutar üzerinden açılabilir. Kurumun kazancı, hakları ve prestiji de göz önünde bulundurularak yükseltilebilecek olan tutara bağlı olarak da her zaman için sizin bir şiddet uygulamamanız ve aynı faaliyetlerle karşılık vermeksizin, hakkınızı mahkeme yoluyla aramanız gerek

  • Taahhüt Edilen Hizmetin Alınamaması

Firmanın müşterilerine bir hizmet taahhüt etmesi halinde onu mutlaka sözleşme sonuna kadar tam olarak sağlaması gerekiyor. Karşılıklı olarak uyulması gereken kurallar belirlenirken, eğer müşteri ödemeyi geç yaparsa direkt olarak faiz işleyebiliyor. Fakat müşterinin normalde internet aboneliği ele alındığında 10 gb hızla kullanması gerekirken 5 gb maksimum değere ulaşması da kurumun koyduğu yaptırım şartlarını boşa çıkartan bir durum olarak tanımlanıyor. Yani, eğer abonelinizin iki yıllıksa ve siz size taahhüt edilen hizmeti alamadığınızı düşünüyor ve aboneliğinizi iptal etmek istiyorsanız, 2 yıllık taahhüt sürecinin iptaliyle ilgili bir ödeme yapmayacak ve direkt olarak tazminat davasını Maltepe tüketici avukatı ile açarak, o ana kadar verdiğiniz tutarı da geri kazanabileceksiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/tuketici-ve-iscilerin-haklari.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/maltepe-avukat-maltepe-hukuk-burosu.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/cekmekoy-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/istanbulda-tuketici-haklari-davasi-nasil-acilir.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/tuketici-hukuku-is-hukuku.html

“Maltepe’de İşçi ve Tüketici Avukatı” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Hemen Ara