Tüketici ve İşçilerin Hakları

Tüketiciler, hizmet alabilmek ve aynı zamanda belirli bir süre boyunca gerekli olan ödemeyi yaparak da bu süre zarfında da taahhüt edilen tutardan yararlanmak istedikleri için ödeme yaparlar. Anlaşmalar da bunun üzerinedir ve zamanlı bir şekilde belirtilen haklarının ihlali veya vurgulanan tutarın sağlanamaması halinde de her türlü hakka sahip olunması ve gerekli olan girişimlerde bulunulması ve tazminat davası açılmasına zemin hazırlanabiliyor. Mehmet Ali Helvacı aracılığıyla davanızı hızlı bir biçimde ve sağlam temeller üzerinde olacak şekilde açabilir ve haklarınıza bağlı olarak da yüksek miktarda tazminat gelirini, mağduriyet yaşadığınız duruma göre elde edebilirsiniz.

Çalışanların Özel İmkanları

  • Evliler Vardiya Seçimlerini Kendileri Yapar

Evli çiftlerin aynı işyerinde çalışmaları halinde işverenleriyle görüşerek her zaman için vardiyalarını aynı olacak şekilde veya istedikleri zaman farklı olacak biçimde oluşturabilirler. Böylelikle de çocuk varsa onun bakımını üstlenirler veya vardiyalarını aynı yaparak da birbirlerini görmeden gün geçirmek yerine, aynı anda iş çıkışları ayarlanabilir. Maltepe işçi avukatı da kanunda bunun yerinin olduğunu belirterek, özellikle çocuğun bulunduğu durumlarda mutlaka bu taleplerin dikkate alınması zorunluluğunu ortaya çıkarıyor.

  • Doğum Sonrası İzin Nasıl Alınır?

Çalışan bir annenin doğum sonrasında bir süre bebeğiyle ilgilenebilmek için ardışık izin alma hakkı bulunuyor. Bununla ilgili olarak da artık her zaman için geçmiştekine kıyasla daha uzun vadeli ve toplamda 6 aya kadar dahi ulaşan izinlerin alınmasına imkan tanınabiliyor. Günümüzde doğum yaptıktan sonra izin istediğinizi yazılı bir şekilde işvereninize ilettiğiniz taktirde zaten Maltepe işçi avukatı tarafından da desteklenen durumlar doğrultusunda tüm süreçten en az 16 hafta olacak biçimde ücretsiz izinle yararlanmanız için temel oluşacaktır.

Tüketicilerin Dava Açabileceği Durumlar

  • Taahhüt Bedeli ve Süreci

Bazı durumlarda kurulum sürecinde iş o kadar ciddiye biniyor ki, ürünün kurulumunda servis gelmek durumunda kalıyor. Bu süre zarfında eğer siz kutuyu dahi açtıysanız, zaten bu durum kayıt altına alındığı için, kullanıcı hatası şeklinde bir tanımlama yapılabiliyor. Tüketicilerin abonelikleriyle ilgili imzaladıkları kağıtlarda yazan detaylara dikkat etmemesi halinde, sadece ilk sayfaya baktığı için bazı problemler yaşaması kuvvetle muhtemeldir. Maltepe tüketici avukatı sayesinde siz de, eğer taahhüt edilen işlem hızının ve aynı zamanda başarılı olarak tarif edile hizmetin verilmediğini belirtiyorsanız sözleşmeden cayabilirsiniz. Pek çok farklı abonelikte uzun vadeli olarak tarafların birbirine bağlı kalacağı, müşterilerin aylık olarak ödemelerini düzenli olarak yapacağı ve bunun karşılığında da kuruluşun hizmetini sürdürebileceği tanımlanır. Fakat eğer taahhüt edilen değere yaklaşılamıyorsa dahi, müşterinin sözleşmeden cayma hakkı, sözleşmenin yaptırım bedeli veya sözleşmenin devam süreci fark etmeksizin bulunur. Tazminat davası açıldığı taktirde, sizden istenecek olan bir tazminat olmayacağı gibi, bunun dışında ek olarak siz kurumdan tazminat alabilirsiniz.

  • Firmadan Tepki ve Şiddet Görmek

Firmanın gelişim sağlayabilmesi ve özellikle de eksikliklerini giderebilmesi için destek hattı bulunur ve bunun yanı sıra müşterilerinin de düşüncelerini merak eder. Doğal olarak her müşterinin olumlu bir yaklaşım sergilemediği görülür fakat ancak bu şekilde gelişim sağlanabilir ve müşterilerle olan etkileşim çok daha kolay biçimde sürdürülebilir. Şikayet edildiği zaman diliminde firmanın şiddet göstermesi, hakaret etmesi veya haklarınızı ihlal edebilecek şekilde size ters tepki göstermeleri tazminat davası açmanız için geçerli olan süreci ortaya çıkarır. Maltepe tüketici avukatı Mehmet Ali Helvacı ile birlikte, karşı karşıya kaldığınız durumla ilgili gereken adımları atabilir ve tazminat davasını da büyük bir ihtimalle kazanırsınız.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/maltepe-avukat-maltepe-hukuk-burosu.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/istanbulda-tuketici-haklari-davasi-nasil-acilir.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/tuketici-hukuku-is-hukuku.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/tahliye-taahhutnamesi-2019.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/maltepede-isci-ve-tuketici-avukati.html

“Tüketici ve İşçilerin Hakları” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara