Göçbeyli Mahallesi Boşanma Avukatı

Evliliğin kişiler arasında bitmesine neden olabilecek birçok etken yer alır. Bu etkenlerin genel hali herkesten herkese farklılık gösterebileceği için, buna yönelik bir avukatlık çalışmasının sağlanması da gerekiyor. Pendik üzerinde yer alan boşanma hususları için Avukat Mehmet Ali Helvacı bünyesinde bakılmaktadır. Birçok boşanma hususlarına ait davalar ile ilgilenildiği için genel süreçler, yaşanan bir dizi olaylara göre dava süreçleri yönetilmektedir. Göçbeyli Mahallesi boşanma avukatı hizmetlerinin bu yapıda sağlanması, yaşanan mağduriyetlerin de her açıdan önüne geçerek, etkin bir hizmetin verilmesini sağlamaktadır.

Bundan dolayı da boşanmak isteyen çiftler arasında anlaşmazlıkların çözülmesi için Aile Hukuku devreye girer. Bunu için mal paylaşımı dahil diğer tüm velayet davaları bu kapsamda ele alınarak, uygun bir avukatlık hizmeti profesyonel bir çerçeve içerisinde verilir.

Boşanma Davalarının Genel Konuları

Talep edilen boşanma davalarında avukatın önemi büyüktür ve bu boşanan kişinin birçok mağduriyetinin ortadan kaldırılmasını sağlar. Bu yüzden de Avukat Mehmet Ali Helvacı tarafından verilen Göçbeyli Mahallesi boşanma avukatı hizmetinde;

  • Çocukların genel durumu ve onların velayetleri,
  • Var olan bakım masraflarının bedelleri ve zamanı,
  • Mallara ait paylaşımların düzenlenmesi,
  • Tazminat miktarı ve süresi,

gibi konular yer alır. Elbette müvekkilin talep ettiği ya da bulunulan duruma göre hukuki yolu ile aranabilecek başka yollarda olduğunu unutmamak gerekiyor. Her birini bir çatı altında ele almak ve değerlendirmek, istenilenlerin olumlu yönde sonuçlanmasını da sağlayacaktır. Temelde kanıtlar önemlidir ve kanıtlarında yine avukatın hünerli ve profesyonel bir çalışma sırasında dava sırasında iyi bir şekilde sunulması gerekmektedir.

Çekişmeli Boşanma Davası

Boşanmak isteyen tarafın, bazı kanıtları boşanma sırasında sunabilmesi gerekir. Bunlar, kötü davranış görme, aldatma, onur kıran davranış, suç işleme, hayatı tehdit, terk etmek, akıl sağlığı bozukluğu gibi konuları barındırabilir. Bunların sunulması durumunda evlilikte doğrudan bir boşanma hususu gerçekleştirilir. Böylece tazminat istemi ya da diğer nafaka gibi hususlarda talep etme hakkı bulunur. Fakat çekişmeli boşanma davalarında kusur aranmasına gerek yoktur. İstanbul’da kusursuz bir kişi bile olsa Göçbeyli mahallesi boşanma avukatı hizmeti ile dava açılabilmektedir.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/gocbeyli-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/gocbeyli-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/gocbeyli-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/gocbeyli-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/gocbeyli-mahallesi-avukat.html

Hemen Ara