Göçbeyli Mahallesi İş Kazası Avukatı

Genel olarak iş kazaları büyük bir sorundur. Ne kadar önlem alınırsa alınsın meydana gelebilir. Ama ne yazık ki meydana gelmesinde işverenlerin sorumsuz tutumları da sıklıkla karşınıza çıkan bir durum oluyor. O nedenle de Pendik üzerinde iş hukuku konusunda başarılı olan avukatların sıklıkla arandığını görebiliyorsunuz. Öncelikle maddi tazminat davası açma hakkınız olacaktır. Bunun yanında manevi olarak da yine tazminat davası açmanız mümkündür. Özellikle de işveren işçi üzerindeki sorumluluklarını ihlal ediyorsa bu büyük bir suçtur ve ölümle sonuçlanma durumu olabilir. Göçbeyli Mahallesi iş kazası avukatı sayesinde bu sorunu çözüme ulaştırmak mümkün oluyor.

İş Kazası Davaları  

Öncelikle iş kazalarında iki tip dava vardır. Eğer ki bir işçi kaza sonrasında beden sağlığını kaybediyorsa o zaman burada maddi tazminat davası açabilir. Çünkü işçi bu süreçten sonra iş göremez durumda olabilir ve bu da mağdur edici bir neden olacaktır. Bunun yanında işçinin bu kaza sonucunda ruh sağlığı bozulmuş olabilir. Bu ruh sağlığı için ise hemen manevi tazminat davası açma hakkınız olacaktır. Genel olarak bakıldığı zaman işçiler bu kazada hayatını kaybetmiş olabilir. Hayatını kaybetme durumunda ise Göçbeyli Mahallesi iş kazası avukatı işbirliği ile dava açacak olanlar işçinin ailesi olacaktır.

İş Kazalarında Süreç

İlk olarak iş kazası tanımının neye karşılık geldiğini bilmek gerekiyor. Bir işçi iş saatleri içerisinde işyerinde ya da dışarıda bir kazaya maruz kalıyorsa bu iş kazası olarak tabir edilir. İşyerinde meydana gelenler kadar işyerinin dışında meydana gelenler de yine yaptırıma sahip olacaktır. Ama burada tek bir şart vardır. İşçi dışarıda ya işyeri ile ilgili bir iş yapıyor olmalıdır ya da işverenin özel isteği işe dışarıda bulunuyor olmalıdır. Bu durumlar söz konusu olduğunda iş kazası olarak tanımlanabilir. İstanbul içerisinde hem işyerlerinde hem de işyerlerinin dışında bu tarz iş kazalarına sıklıkla rastlanıyor. Sonuç olarak işçilerin haklarını araması gerekiyor. O nedenle de Göçbeyli Mahallesi iş kazası avukatı ile bir arada hareket etmek çok daha mantıklı bir durum oluyor.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/gocbeyli-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/gocbeyli-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/gocbeyli-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/gocbeyli-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bosanmada-nafaka-cesitleri-nelerdir.html

“Göçbeyli Mahallesi İş Kazası Avukatı” üzerine 5 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara