Beykoz Çubuklu Mahallesi Avukat

Günümüzde toplumsal yaşam bir dizi kanunla düzenlenmiş ve bu kanunların ihlali halinde yargı organları devreye girmiştir. İnsanlar arasındaki anlaşmazlıklarda da çözümsüzlük durumunda mahkemelere başvurulmaktadır. Evlilik kurumu da bu anlaşmazlıkların görülebileceği yerlerden biridir ve eşler arasında anlaşmazlık sıkça görülmektedir. Bu anlaşmazlığın ciddi boyutta olması durumunda boşanma yoluna gidilmektedir. Bu boşanmalar, başvuru şekline göre ikiye ayrılır.

Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanmalar

Anlaşmalı boşanmalar, eşler arasında boşanmanın nasıl yapılacağına dair uzlaşı sağlanarak yapılır. Bu aşamada varsa çocukların geleceği, mal ya da mülklerin paylaşımı ve nafaka konusunda ortak karar verilmiş de olabilir. Mahkemede eşlerin boşanmayı istediklerini beyan etmeleri ve mahkemenin uygun görmesi halinde boşanma gerçekleşir.

Çekişmeli boşanmalar ise anlaşmanın mümkün olmadığı durumlarda iki tarafın da hakkını aradığı boşanma türüdür. Bir taraf boşanma davası açtığı zaman karşı tarafın da karşı boşanma davası açma hakkı bulunmaktadır. Bu durumda iki tarafın da iddialarını sunma, onları kanıtlama ve karşı tarafın iddialarını çürütme gibi aşamalarda profesyonel yardım alması sıkça görülür.

Boşanma Avukatı

Boşanma avukatları, boşanma davaları konusunda uzmanlaşmış avukatlardır. Bu yüzden davaların seyrine büyük etki ederler. Davalarda avukatların bilgisi, yeteneği ve deneyimi belirleyici olabilmektedir. Beykoz ilçesinde bulunan ve boşanma davasında vekalet verecek avukat arayanlar Mehmet Ali Helvacı’ya başvurarak kendisine vekalet verebilirler. Çubuklu mahallesi avukat yardımı ile dava açacak kişilere de kendisi hizmet vermektedir.

İlginizi Çekebilir;

Beykoz Çubuklu Mahallesi Boşanma Avukatı

Beykoz Çubuklu Mahallesi İşçi Avukatı

Göçbeyli Mahallesi İş Kazası Avukatı

Boşanmak İçin Gerekli Olan Evraklar

Boşanma Davasında Karşı Dava Nasıl Açılır?

“Beykoz Çubuklu Mahallesi Avukat” üzerine 3 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara