MAİL DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

BİLGİ: 1982 Yılında Hatay’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesine başladı ve 2005 yılında mezun oldu. 2006 yılında Helvacı Hukuk Bürosunu kurdu ve İstanbul Kartal bölgesinde faaliyete başladı. İstanbul boşanma avukatı olarak yüzlerce davaya bakmıştır..

Beykoz Çengeldere Mahallesi Avukat

Hukuki süreçlerin doğru bir şekilde işlemesi için mahkemede tarafların iyi temsil edilmesi gerekmektedir. Günümüzde birçok adli vaka, bir dava süreci ile son bulmaktadır. Bunlar değişik suçlar ve mağduriyetler nedeniyle olabileceği gibi bir kısım mağduriyet evlilik içinde de olabilmektedir. Bu durumda taraflar sorunu kendi aralarında çözemezse çoğu zaman boşanma süreci başlar. Boşanma sürecinde tarafların rızası önemlidir. İki tarafın da rızası olduğu ve fikir birliğine vardığı anlaşmalı boşanmalar olduğu gibi taraflardan birinin rızasının olmadığı boşanma davaları da bulunmaktadır.

Boşanma Davaları

Boşanma davalarında boşanma kararı birlikte alınmışsa buna anlaşmalı boşanma denmektedir. Bu boşanma türünde çocukların yararı gözetilecek şekilde tüm konularda da anlaşmaya varılabilir. Bu durumda 2-3 ay gibi kısa bir süre içinde dava süreci sona ermektedir.

Çekişmeli boşanma davalarında bu durum söz konusu değildir. Taraflardan biri boşanma nedeni göstererek dava açar. Kişi, boşanma gerekçesini kanıtlamalıdır. Karşı taraftan da bu iddiaya karşı savunma beklenir. Ayrıca karşı tarafı karşı boşanma davası açma hakkı da vardır. Hakim, sosyoekonomik duruma, tarafların haklılığına bakarak ve varsa çocukların yararını gözeterek karar verir.

Boşanma Avukatı

Avukatlar, boşanma sürecinde taraflara büyük destek sağlamaktadır. Avukat aracılığı ile açılan boşanma davaları daha makul sonuçlanmaktadır. Beykoz ilçesinde boşanma konusunda yardımcı olacak avukat arayanlar, Avukat Mehmet Ali Helvacı’dan yardım isteyebilirler. Çengeldere Mahallesi avukat bulamayan sakinleri kendisine başvuru yaparak boşanma hizmeti alabilirler.

İlginizi Çekebilir;

Beykoz Çengeldere Mahallesi Boşanma Avukatı

Kadıköy Feneryolu Mahallesi Avukat

Beykoz Çengeldere Mahallesi İşçi Avukatı

Arnavutköy Tayakadın Mahallesi İş Kazası Avukatı

Girne Mahallesi Kira Hukuku Avukatı

 

1 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Hemen Ara