Beykoz Çengeldere Mahallesi Boşanma Avukatı

MAİL DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

BİLGİ: 1982 Yılında Hatay’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesine başladı ve 2005 yılında mezun oldu. 2006 yılında Helvacı Hukuk Bürosunu kurdu ve İstanbul Kartal bölgesinde faaliyete başladı. İstanbul boşanma avukatı olarak yüzlerce davaya bakmıştır..

Beykoz Çengeldere Mahallesi Boşanma Avukatı

Boşanma davaları sıklıkla tarafları duygusal ve psikolojik olarak yıpratan ve zorlayan davalardır. Boşanma davasının açılması için bir avukatla görüşülmüş olması şart değildir. Taraflar kendileri de boşanma davası açabilmektedirler. Ancak zaten zor zamanlardan geçen kimselerin dilekçeleri doğru bir şekilde teslim edemedikleri, dilekçe ya da itiraz zamanlarını takip edemedikleri ve hatta duruşmaları kaçırabildikleri sıklıkla gözlemlenen durumlardır. Bu sebeple boşanma davası açma kararı almış kişilerin muhakkak bir boşanma avukatıyla birlikte çalışmaları önerilmektedir.

Boşanma Avukatlarını Görevi Ve Önemi

Boşanma avukatları boşanma dilekçelerinin hazırlanmasında, zaman çizelgelerinin takip edilmesinde ve boşanma protokolünün hazırlanmasında rol oynarlar. Anlaşmalı boşanma davaları genellikle hızlı şekilde sonlandırılması amaçlanan ve sorun yaşanmaması beklenen davalardandır. Boşanma avukatları sürecin beklenen şekilde işleyebilmesi adına boşanma protokolünü eksiksiz ve usulüne uygun şekilde hazırlayarak mahkemeye sunarlar.

Çekişmeli boşanma davalarındaysa müvekkillerinin çıkarlarını ve isteklerini gözeterek hareket etmekte olan boşanma avukatları, mahkemenin talep edebileceği delillerin toplanmasında müvekkillerine yardımda da bulunabilmektedirler. Özellikle çekişmeli boşanma davalarında, boşanma avukatıyla birlikte çalışmayan tarafların kolaylıkla davayı kaybedebildikleri görülmektedir.

Beykoz, Çengeldere Mahallesi boşanma avukatı olarak çalışmakta olan pek çok avukata sahiptir. Boşanma kararı almış kişilerin doğru kararı verebilmeleri açısından genellikle birden fazla boşanma avukatıyla görüşerek nihai kararlarını vermeleri önerilmektedir. Mehmet Ali Helvacı da Çengeldere Mahallesi ve çevresinde uzun süredir faaliyet göstermekte olan, tecrübeli ve güvenilir boşanma avukatları arasındadır.

İlginizi Çekebilir;

Beykoz Çengeldere Mahallesi Avukat

Beykoz Çengeldere Mahallesi İşçi Avukatı

Anlaşmalı Boşanma Şartları Nelerdir?

Kadıköy Göztepe Mahallesi İşçi Avukatı

Kadıköy Hasanpaşa Mahallesi İşçi Avukatı

3 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Hemen Ara