Beykoz Dereseki Mahallesi Boşanma Avukatı

MAİL DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

BİLGİ: 1982 Yılında Hatay’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesine başladı ve 2005 yılında mezun oldu. 2006 yılında Helvacı Hukuk Bürosunu kurdu ve İstanbul Kartal bölgesinde faaliyete başladı. İstanbul boşanma avukatı olarak yüzlerce davaya bakmıştır..

Beykoz Dereseki Mahallesi Boşanma Avukatı

Son yıllarda boşanma sayılarının ve boşanma davası açan çiftlerin sayılarının gittikçe arttıkları gözlemlenmiştir. Boşanma davaları, doğaları gereği psikolojik ve duygusal anlamda zorlayıcı bir süreci beraberinde getiren davalardır. Bu sebeple boşanma kararı alan tarafların davanın hukuki yükümlülükleriyle ilgilenmesi adına bir boşanma avukatıyla çalışmaları kendileri için oldukça faydalı ve rahatlatıcı olacaktır.

Boşanma avukatları boşanma davalarındaki hukuki sürecin doğru ve hızlı bir şekilde yürütülmesi konusunda aktif rol oynadıkları gibi, çekişmeli boşanma davalarında müvekkillerinin çıkarlarını da korumaktadırlar.

Varlıkların ne şekilde bölüneceği, tazminat taleplerinin karşılanması ya da velayet problemlerinin müvekkili lehine giderilmesi gibi konularda boşanma avukatları önemli rol oynamaktadırlar.

Boşanma Avukatlarının Boşanma Davalarındaki Görevleri

Boşanma avukatları anlaşmalı boşanma davalarının hızlı ve sorunsuz bir şekilde çözülmesinde, boşanma protokolünün hazırlanmasında ve mahkemenin talep ettiği dilekçelerin zamanında teslim edilmesinden sorumludurlar. Ne var ki anlaşmalı boşanma davalarında boşanma avukatları duruşmalarda müvekkillerini temsil edemezler. Mahkeme, tarafların duruşmada bizzat hazır bulunup beyanda bulunmasını talep etmektedirler.

Boşanma avukatları çekişmeli boşanma davalarında müvekkillerinin taleplerini yerine getirmekten ve bu taleplerin sağlanabilmesi için gerekli şartların sağlanmasından sorumludurlar.

Beykoz, Dereseki Mahallesi boşanma avukatı olarak faaliyet göstermekte olan pek çok avukata sahip bir muhittir. Dereseki Mahallesi ve çevresindeki bölgelerde uzun yıllardır boşanma davalarında pratik yapmış, güvenilir ve tecrübeli boşanma avukatlarından biri de Mehmet Ali Helvacı’dır.

İlginizi Çekebilir;

Beykoz Dereseki Mahallesi Avukat

Beykoz Dereseki Mahallesi İşçi Avukatı

Beykoz Anadolufeneri Mahallesi Boşanma Avukatı

Kadıköy Erenköy Mahallesi Boşanma Avukatı

Trafik Davalarındaki Tazminat Davaları

2 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Hemen Ara