MAİL DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

BİLGİ: 1982 Yılında Hatay’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesine başladı ve 2005 yılında mezun oldu. 2006 yılında Helvacı Hukuk Bürosunu kurdu ve İstanbul Kartal bölgesinde faaliyete başladı. İstanbul boşanma avukatı olarak yüzlerce davaya bakmıştır..

Beykoz Dereseki Mahallesi Avukat

Günümüzde suç oranının azaltılması, yargıya güvenin tesis edilmesi ile mümkündür. İnsanlar arasındaki anlaşmazlıkların yargı aşamasında hızla çözüme kavuşturulması, toplumsal hayata önemli katkı sağlayacaktır. Kişiler ve kurumlar arasında hak ihlali, mağduriyet nedeni ile anlaşmazlık olabileceği gibi eşler arasında da aile içinde çözülemeyen anlaşmalar olabilmektedir. Bu durumlarda eşler son aşama olarak boşanmaya karar verebilmektedir. Boşanma eşler arasında uzlaşı yoluyla olabildiği gibi çekişmeli olarak da olabilmektedir.

Boşanma Davaları

Boşanma davalarının hızla karara bağlanması için anlaşmalı yapılması tavsiye edilir. Taraflar kimin haklı olduğu, çocukların velayeti, nafaka ve mal mülk konusunda anlaşırsa iddia ve savunma süreçlerine gerek kalmayacaktır. Dava 2-3 ay gibi kısa bir sürede tamamen bitmiş olur. Eşlerin tek yapması gereken, duruşmada Mahkemeye özgür iradeleri ile boşanma kararı aldıklarını beyan etmektir.

Aksi durumda, yani çekişmeli boşanma davalarında ise durum karmaşık bir hal alabilmektedir. Genellikle iki tarafın da iddiaları ve savunmaları dinlenir. Şahitlerin beyanı göz önünde bulundurulur. Davalının karşı boşanma davası açma hakkı vardır.

Boşanma Avukatı

Boşanma davalarında haklı olduğunu düşünen taraf hak kaybına uğramamak adına iyi bir boşanma avukatından yardım istemelidir. Savunmada ya da iddia makamında yapılan bir hata haklı iken haksız duruma düşürebilir. Beykoz ilçesinde boşanma davası açmak için Avukat Mehmet Ali Helvacı ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca Dereseki Mahallesi avukat hizmetine ihtiyacı olan kişilere de kendisi yardımcı olmaktadır.

İlginizi Çekebilir;

Beykoz Dereseki Mahallesi Boşanma Avukatı

Beykoz Dereseki Mahallesi İşçi Avukatı

Çekişmeli Boşanma İçin Avukat

Kadıköy Kozyatağı Mahallesi Boşanma Avukatı

Hakaret Suçunda İddia ve Savunma Dokunulmazlığı

 

1 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Hemen Ara