Beykoz Anadolu Hisarı Mahallesi Avukat

Geldiğimiz günlerde her gün kanun dışı eylemler olmakta ve bunun sonucunda bir mağduriyet doğmaktadır. Adaletin tecelli etmesi için de mahkemelere başvurulmaktadır. Evlilikler de taraflardan birinin ya da ikisinin uygunsuz davranışları yüzünden zarar görmekte ve bazen sonlandırılmaktadır. Bu da boşanma davası ile yapılmaktadır. Boşanma davaları, sağlıklı yürümeyen evliliklerin medeni yollarla sonlandırılmasına yarar. Boşanma davaları hakkında bilinmesi gereken birtakım noktalar vardır.

Boşanma Davaları

Boşanma davasının başlaması için kanunlarla belirlenmiş şekilde boşanma dilekçesi hazırlanmalıdır. Daha sonra gerekli harçlar yatırılmalıdır. Bunlardan sonra dava açılır. Dava süresince sosyal ve ekonomik durum incelenir. Bir ön inceleme duruşması gerçekleştirilerek mahkemenin genel kanaate varması sağlanır. Esasa ilişkin beyanlar da davanın seyrini etkiler. Bu arada kanunlarda belirtilen haklı bir sebep olmadan tek taraflı boşanma davaları başarıya ulaşmaz. Bu haklı sebeplerden bazıları yüz kızartıcı suç, akıl hastalığı ve terk etmedir.

Boşanma Avukatı

Boşanma davası açılırken dilekçenin doğru yazımı, tarafların kendini doğru ifade etmesi gibi konularda boşanma avukatından çoğunlukla yardım istenir. Boşanma konusunda birçok konunun da düşünülmesi gerekir. Çocuklar varsa onların velayet hakkı, nafaka konusunda uygun karar verilmesi gibi durumlarda avukatların yardımıyla hak kaybından kaçınılabilir. Beykoz ilçesinde, özellikle de Anadolu Hisarı mahallesi avukat hizmeti gereken zamanlarda Avukat Mehmet Ali Helvacı boşanma konusunda hizmet vermektedir. Boşanma davalarında herhangi bir sorun yaşamamak için kendisine vekalet verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

Beykoz Anadolu Hisarı Mahallesi İşçi Avukatı

Beykoz Anadolu Hisarı Mahallesi Boşanma Avukatı

Arnavutköy Anadolu Mahallesi Avukat

Beykoz Anadolu Kavağı Mahallesi Avukat

Arnavutköy Anadolu Mahallesi Anlaşmalı Boşanma

“Beykoz Anadolu Hisarı Mahallesi Avukat” üzerine 3 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara