Beykoz Anadolu Kavağı Mahallesi Avukat

Her gün çok sayıda dava dosyası işlem görmekte ve çok sayıda duruşma yapılmaktadır. Bu duruşmalardan bazıları boşanma davalarına ait olmaktadır. Günümüzde tüm evli çiftler mutlu olamamakta ve kimileri evliliği medeni yollardan bitirmek için boşanma davası açmaktadır. Bu boşanma davaları anlaşmalı olabildiği gibi çekişmeli de olabilmektedir. Anlaşmalı boşanma davalarında taraflar boşanma konusunda hemfikir olurlar. Varsa çocuklarının velayeti, nafaka gibi konulara karar verirler. Anlaşmalı boşanmalar, kısa sürmekte olup genellikle 2-3 ay içinde sonlanır.

Çekişmeli Boşanma Davaları

Anlaşmalı davaların aksine, çekişmeli boşanma davalarında taraflardan sadece biri boşanmayı ister. Bu dava sürecinde çocukların velayeti, nafaka durumu, tazminat durumu ya da mal paylaşımı konusunda anlaşmazlık vardır. Bu durumda avantaj sağlamak önemli hale gelir. İddiaların mahkemeye doğru bir şekilde sunulması ve ispatlanması gerekir. Ayrıca istenmeyen kararın verilmesi durumunda temyize başvurma gibi işlemler için boşanma avukatlarından yardım istenmektedir.

Boşanma Avukatı

Boşanma davasında bazı önemli noktalara dikkat edilmesi gerekir. Boşanma dilekçesinin yasaların gerektirdiği şekilde yazılması bunlardan biridir. Aksi takdirde dilekçenin reddi ya da davanın açılmamış sayılması söz konusudur. Aynı zamanda iddia ve savunmanın uygun bir şekilde yapılması, tarafların yanlış ifade edilmemesi boşanma avukatlarının uzmanlık alanıdır. Beykoz ilçesinde boşanma davası açmak isteyen ya da Anadolu Kavağı mahallesi avukat yardımı almak isteyenler Avukat Mehmet Ali Helvacı’ya başvurabilir ve boşanma davalarını sorunsuzca yürütebilirler.

İlginizi Çekebilir;

Beykoz Anadolu Kavağı Mahallesi İşçi Avukatı

Beykoz Anadolu Kavağı Mahallesi Boşanma Avukatı

Arnavutköy Anadolu Mahallesi Avukat

Beykoz Anadolu Hisarı Mahallesi İşçi Avukatı

Beykoz Anadolu Hisarı Mahallesi Avukat

“Beykoz Anadolu Kavağı Mahallesi Avukat” üzerine 3 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara