0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kadıköy Kozyatağı Mahallesi Boşanma Avukatı

Boşanma davaları boşanmaya karar veren kişi tarafından bireysel olarak açılabilmektedir. Ancak boşanma davaları karmaşık bir prosedüre sahip olabilmektedir veya dilekçe tarihlerinin kaçırılması süreci uzatabilmekte, davanın kaybedilmesine sebep olabilmektedir. Bu sebeple boşanma kararı alan kişilerin muhakkak bir boşanma avukatıyla iletişime geçmeleri önerilmektedir.

Boşanma avukatları boşanma davalarını bütün hukuki sürecini hızlı ve doğru şekilde yürütmekten sorumludurlar. Aynı zamanda müvekkillerinin çıkarlarını gözetirken, müvekkillerinin süreçle ilgili sorularına da doğru cevapları verirler.

Avukatların Müvekkillerini Temsil Edebilme Hakları

Çekişmeli boşanma davaları, tarafların çeşitli konularda anlaşmaya varamadıkları ve konunun bu şekilde mahkemeye taşındığı boşanma davalarıdır. Bu dava sürecinin tamamı boşanma avukatı tarafından yürütülebilmekte ve duruşmalarda müvekkiller avukatları tarafından temsil edilebilmektedirler. Bu sebeple müvekkillerin duruşmalara bizzat katılması gerekmemektedir.

Anlaşmalı boşanma davalarıysa tarafların eksiksiz bir anlaşmaya vardıkları ve her konuda hemfikir oldukları boşanma davalarıdır. Anlaşmalı boşanma davalarında süreci boşanma avukatı yönetmekte ve boşanma protokolünü eksiksiz şekilde hazırlamaktadır. Ancak müvekkilleri duruşmalarda temsil edememektedir. Mahkeme, anlaşmalı boşanma davalarında her iki tarafın da kişisel beyanlarını dinleyerek karar vermektedir. Bu sebeple müvekkillerin anlaşmalı davalarda duruşma için hazır bulunması gerekmektedir.

Kadıköy, Kozyatağı Mahallesi ve çevresinde birçok boşanma avukatına ulaşılabilmektedir. Ancak boşanma kararı veren kişilerin kendi durumlarını anlayabilecek, alanında uzman ve tecrübeli bir avukata ihtiyaç duymaları bu süreçte oldukça doğaldır. Mehmet Ali Helvacı, Kozyatağı Mahallesi boşanma avukatı olarak yıllardır faaliyet göstermekte olan güvenilir, tecrübeli ve alanında uzman boşanma avukatlarından biridir.

Call Now Button