Kadıköy Kozyatağı Mahallesi Boşanma Avukatı

MAİL DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

BİLGİ: 1982 Yılında Hatay’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesine başladı ve 2005 yılında mezun oldu. 2006 yılında Helvacı Hukuk Bürosunu kurdu ve İstanbul Kartal bölgesinde faaliyete başladı. İstanbul boşanma avukatı olarak yüzlerce davaya bakmıştır..

Kadıköy Kozyatağı Mahallesi Boşanma Avukatı

Boşanma davaları boşanmaya karar veren kişi tarafından bireysel olarak açılabilmektedir. Ancak boşanma davaları karmaşık bir prosedüre sahip olabilmektedir veya dilekçe tarihlerinin kaçırılması süreci uzatabilmekte, davanın kaybedilmesine sebep olabilmektedir. Bu sebeple boşanma kararı alan kişilerin muhakkak bir boşanma avukatıyla iletişime geçmeleri önerilmektedir.

Boşanma avukatları boşanma davalarını bütün hukuki sürecini hızlı ve doğru şekilde yürütmekten sorumludurlar. Aynı zamanda müvekkillerinin çıkarlarını gözetirken, müvekkillerinin süreçle ilgili sorularına da doğru cevapları verirler.

Avukatların Müvekkillerini Temsil Edebilme Hakları

Çekişmeli boşanma davaları, tarafların çeşitli konularda anlaşmaya varamadıkları ve konunun bu şekilde mahkemeye taşındığı boşanma davalarıdır. Bu dava sürecinin tamamı boşanma avukatı tarafından yürütülebilmekte ve duruşmalarda müvekkiller avukatları tarafından temsil edilebilmektedirler. Bu sebeple müvekkillerin duruşmalara bizzat katılması gerekmemektedir.

Anlaşmalı boşanma davalarıysa tarafların eksiksiz bir anlaşmaya vardıkları ve her konuda hemfikir oldukları boşanma davalarıdır. Anlaşmalı boşanma davalarında süreci boşanma avukatı yönetmekte ve boşanma protokolünü eksiksiz şekilde hazırlamaktadır. Ancak müvekkilleri duruşmalarda temsil edememektedir. Mahkeme, anlaşmalı boşanma davalarında her iki tarafın da kişisel beyanlarını dinleyerek karar vermektedir. Bu sebeple müvekkillerin anlaşmalı davalarda duruşma için hazır bulunması gerekmektedir.

Kadıköy, Kozyatağı Mahallesi ve çevresinde birçok boşanma avukatına ulaşılabilmektedir. Ancak boşanma kararı veren kişilerin kendi durumlarını anlayabilecek, alanında uzman ve tecrübeli bir avukata ihtiyaç duymaları bu süreçte oldukça doğaldır. Mehmet Ali Helvacı, Kozyatağı Mahallesi boşanma avukatı olarak yıllardır faaliyet göstermekte olan güvenilir, tecrübeli ve alanında uzman boşanma avukatlarından biridir.

Kadikoydeki bosanma avukatlari
Boşanma davaları kendi içerisinde süreç olarak farklılık gözetir. Sürecin kişinin lehine ilerlemesi adına avukat önemlidir. Kadıköy’deki boşanma avukatları içerisinde çoğunluğun tercihinde olan Mehmet Ali Helvacı, boşanma davanızda sizde tercih edebilirsiniz.

Aile ve Miras Hukuku
Aile ve Miras Hukuku başlığı altında birçok dava süreci işlenir. Burada yıpranma durumunu en aza indirgemek adına, aile ve Miras avukatı ile iletişime geçebilirsiniz.

Mal paylaşımı nasıl olur?
Mal paylaşımı miras, mirasçı arasında gerçekleşir. Mal paylaşımını kişiler kendi arasında yapamadıkları takdirde hukuki boyutta paylaşımın olabilmesi adına mal paylaşımı davası ile gerçekleşir. Mal paylaşımı davasında avukata ihtiyaç duyulabilir.

Bosanmada mal paylaşımı ve nafaka
Boşanma sürecinde olan kişiler mal paylaşımı ve Nafaka konusunda problem yaşayabilir. Burada hukuki boyutta müvekkilin lehine sonuçlanması adına uzman ve donanımlı bir avukat gerekir. Özellikle hukuki boyuttaki kazanımlarında elde edilebilmesi adına boşanma avukatı Mehmet Ali Helvacı, önerilir.

İlginizi Çekebilir;

Kadıköy Kozyatağı Mahallesi İşçi Avukatı

Kadıköy Kozyatağı Mahallesi Avukat

Boşanma Davasında Mal Paylaşımı

Miras Paylaşımı Davaları ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Çekişmeli Boşanma Davalarında Mal Paylaşımı Nasıl Olur?

1 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Hemen Ara