0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kadıköy Merdivenköy Mahallesi Boşanma Avukatı

Boşanma davaları pek çok değişkene sahip olması sebebiyle karmaşık davalardan biri olarak görülebilir. Eğer varsa çocuğun velayeti, evlendikten sonra edinilmiş mallar ve bu varlıkların neler olduğunun saptanması ve paylaştırılması gibi pek çok konu boşanma kararı almış kişilerin akıllarını meşgul etmektedir.

Boşanma kararı almış kişinin boşanma kararını eşine iletmesinden önce bu konuda uzman bir boşanma avukatıyla görüşmeleri sıklıkla önerilmektedir. Özellikle çekişmeli boşanma davalarında hazırlıklı olmak ve delillere sahip olmak büyük önem taşıyabilmektedir.

Çekişmeli Boşanma Davalarında Avukatın Rolü

Anlaşmalı boşanma davaları iki tarafında boşanma isteğinde olduğu ve birbirlerinin koşullarını kabul ettikleri davalardır. Ancak çekişmeli boşanma davaları için aynı şey söylenememektedir. Çekişmeli boşanma davalarında velayet, tazminat, nafaka ya da edinilmiş malların paylaşılması gibi konularda fikir ayrılıkları yaşanmaktadır. Taraflardan birinin boşanmak istemiyor olması da çekişmeli boşanma davalarının açılmasının sebeplerinden olabilmektedir.

Hem davacının hem de davalının bu durumlarda muhakkak bir boşanma avukatından yardım almaları önerilmektedir. Boşanma avukatları daima müvekkillerinin menfaatine göre hareket eder ve müvekkillerinin çıkarlarını korumaya gayret ederler.

Kadıköy, Merdivenköy Mahallesi ve çevresinde boşanma avukatı arayan kişilerin beklentilerine ve taleplerine uygun boşanma avukatlarına ulaşmaları oldukça önemlidir. Merdivenköy Mahallesi boşanma avukatı olarak faaliyette bulunan birçok boşanma avukatı bulunmaktadır. Mehmet Ali Helvacı da bu boşanma avukatları arasında oldukça güvenilir, alanında uzman ve uzun yıllardır görev yapan tecrübeli boşanma avukatlarından biri olarak kabul edilmektedir.

Call Now Button