0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kadıköy Hasanpaşa Mahallesi Boşanma Avukatı

Her boşanma davası özgündür ve farklı şartlar barındırmaktadır. Anlaşmalı boşanma davası ya da çekişmeli boşanma davası olması bunu değiştirmez. Ancak boşanma davalarının hemen hepsi iki tarafı da yıpratan ve psikolojik olan yoran davalardır. Boşanma avukatları müvekkillerine ve davalarına bunun bilinciyle yaklaşmaktadırlar.

Boşanma Davasında Avukatın Rolü

Boşanma davası açılması ya da sürecin yönetilmesi için boşanma avukatı elzem bir ihtiyaç değildir. Ancak gerek sürecin duygusal ve stresli ilerlemesi, gerekse karmaşık prosedürlerin ve zaman cetvellerinin varlığı tarafların bu süreçte bir boşanma avukatından yardım almalarını gerekli kılmaktadır.

Boşanma avukatları anlaşmalı boşanmalarda boşanma protokolünü hazırlamada ve mahkemeye sunmada ve dilekçelerin teslim sürelerini takip etmede aktif olarak rol oynar.

Çekişmeli boşanmalardaysa müvekkilinin ihtiyacı olan delilleri bir araya getirmede rol oynayabilmektedirler. Boşanma avukatları aynı zamanda çekişmeli davaların duruşmalarında müvekkillerini temsil edebilmektedirler. Ancak anlaşmalı boşanma davalarında her iki tarafın da duruşmada hazır bulunması gerekmektedir.

Tüm bu sebepler bir arada incelendiğinde taraflar bu süreçte boşanma avukatların ihtiyaç duymaktadırlar. Dilekçe veya itiraz zamanlarının takip edilmemesi veya yanlış anlaşılması müvekkillere davanın kaybedilmesine mal olabilmektedir. Bu sebeple boşanma avukatları boşanma davalarında önemli bir rol oynamaktadırlar.

Kadıköy, Hasanpaşa Mahallesi’nde boşanmak avukatları arasında güvenilir ve tecrübeli pek çok boşanma avukatı bulunmaktadır. Mehmet Ali Helvacı da Hasanpaşa Mahallesi boşanma avukatı faaliyeti sürdüren güvenili, tecrübeli ve alanında uzman boşanma avukatlarından biridir.

Call Now Button