0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kadıköy Koşuyolu Mahallesi İşçi Avukatı

Günümüzde işçi haklarının koruma altına alınması ve işçilerin haklarının farkında ve bilince olması sayesinde sıklıkla işçi davaları açılmaktadır. İşçilerin çalıştıkları kurumdan alacaklarını alamadıkları durumlarda ya da işverenleriyle yaşadıkları sorunlarda hukuki yollarla çözümün aranması yapılması gereken bir davranıştır.

İşçi avukatları bu süreçte müvekkillerinin menfaatlerini gözetmekte ve haklarını koruma altına almayı amaçlamaktadır. İşçi avukatları davanın açılmasın, işçinin sahip olduğu hakların kendisine açıklanmasında ve işçi adına hak talep edilmesinde aktif rol oynamaktadır.

Tazminat Davaları

İşçi davalarının azımsanmayacak bir bölümünü tazminat davaları kapsamaktadır. İşçinin kendi isteği dışında işine son verilmesi ve bu olayın işçiye önceden haber verilmeden gerçekleştirilmesi durumunda kıdem tazminatı ve ihbar tazminatı ödenmesi durumları söz konusu olmaktadır. İşverenlerin herhangi bir gerekçe göstermeden işine son verdiği işçisine ödemediği ya da eksik ödediği durumlarda işçinin işverenine karşı dava açma hakkı doğar.

Böyle bir durumla karşılaşan işçinin dava açmadan önce bir iş avukatıyla irtibata geçmesi önerilmektedir. Alanında uzman bir iş avukatının bu süreci yönetmesi hem işçi için hem de davan sürecinin sağlıklı ilerlemesi için önemi olacaktır.

Kadıköy Koşuyolu Mahallesi işçi avukatı olarak pek çok avukat çalışmaktadır. İşçilerin dava açmayı planladıkları takdirde güvenilir ve tecrübeli bir işçi avukatı aramaları doğal bir durumdur. Koşuyolu Mahallesi bölgesinde uzun yıllardır hizmet vermekte olan ve güvenilirliğini kanıtlamış işçi avukatlarından biri de Mehmet Ali Helvacı’dır.

Call Now Button