İstanbul Avukat Büroları

İstanbul avukat büroları adıyla faaliyetlerine devam eden çok farklı firmalar var. Bunların özel bir şekilde vermiş oldukları hukuki hizmetler dikkat çekmekte. Önemli olan ise alanında uzmanlaşmış, geçmiş davalarda başarı elde etmiş ve her şeyden önce müvekkilinin memnuniyeti için çalışan bir avukat bulmak.

İstanbul Avukat Büroları Boşanma Davalarında Ne Gibi Hizmetler Veriyorlar?

Günümüzde en çok açılan davaların başında boşanma gelmekte. Anlaşamayan çiftlerin, resmi evlilik sözleşmesini bitirmesi, son derece sık başvurulan bir yöntem bu noktada İstanbul avukatları ile süreci en başından en sonuna kadar takip etmeniz ve ona vekalet vermeniz mümkün olacaktır. Boşanma iki değişik şekilde olmaktadır. Bunlardan birisi anlaşmalı iken diğeri ise çekişmelidir. Çekişmeli boşanmalarda uzman bir avukatın bulunması zorunludur.

Bu noktada İstanbul avukat büroları ile dava açılması ve bunun takip edilmesi, mal rejiminin sorunsuz bir şekilde tasfiye edilmesi, tazminat ve nafaka, velayet, şiddete maruz kalmış olan kişinin evden uzaklaştırılması gibi konularda destek almanız mümkündür.

İstanbul Avukat İcra Dava Hizmetleri Nelerdir?

Avukatlık hizmetleri arasında yer alan bir diğer hukuk alanı ise icra ve iflastır. Yine en çok karşımıza çıkan davalar arasında olduğunu söylemek gerekiyor. Birçok değişik alt dalı ve işlemi söz konusudur. Bunların arasında iflas ve icranın ertelenmesi, haciz konusundaki işlemler, takibe ve borca itiraz gibi süreçler söz konusudur.

İş Hukuku Davaları Nelerdir?

En geniş hukuk dallarından birisi olarak kabul edilen İş hukuku, değişik davalara konu olmaktadır. Bu noktada şu tip durumlar söz konusudur;

  • İşe iade davaları oldukça fazladır. Böyle bir haktan faydalanabilmek için mutlaka kanunlara tam anlamıyla bir avukattan yardım alınmalıdır. Bu şekilde davanın kazanılması mümkündür. Feshin geçersizliği çerçevesinde, boşta geçen zaman dilimi ve tazminat tespit edilmelidir. Buna uygun olarak dava yürütülür.
  • İstanbul avukat aynı zamanda 5510 sayılı kanun içerisinde yer alan iş kazasının tanımlanmış olduğu 13.maddeye göre de dava açabilmektedir. Gerekli delillerin toplanmasından sonra yazılacak olan dilekçeyle süreç başlatılır.

Helvacı Hukuk Bürosu Son Derece Deneyimli

İstanbul avukat büroları arasında bulunan ve bu kent merkezli olarak hizmet veren Helvacı Hukuk, farklı tüm dava dosyalarına bakabilecek kapasiteye sahiptir. Bu noktada bünyesinde 5 avukat yer alır. Türkiye’nin iyi üniversitelerinden mezun olan bu kişiler, değişik alanlarda uzmanlaşmışlardır. Başvuru işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. İlk olarak davanın tanımını genel bilgiler çerçevesinde vermek lazım. Bunu telefon üzerinden yapabilirsiniz. Böylelikle ana taslak ortaya çıkmış olacaktır.

Helvacı Hukuk; tıbbi konusunda yaşanan ihmaller, cerrahi müdahale sonucu ortaya çıkan ihmaller, doktor kaynaklı olarak yaşanan hatalar konusunda uzmandır. Her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, davaları açabilmektedir. Tüm süreçten ayrıntılı olarak sizi haberdar ettiğinden, anlık bir şekilde bilgi alabilmeniz çok zor bir işlem değildir.

istanbul barosu'na kayıtlı avukat sayısı
İstanbul barosu kayıtlı avukat sayısı toplamda 2054’tür. Bu oranın 1500’ü erkek olarak kayıtlıdır.
türkiye'nin en iyi hukuk büroları
Türkiye’nin en iyi avukat bürosu için İstanbul barosu üzerinden Mehmet Helvacı hukuk bürosuna ulaşabilirsiniz.
İstanbul Barosu Avukatları
İstanbul barosu avukatları arasında kayıtlı görev yapmakta olan Mehmet Helvacı hukuk bürosu, size yardımcı olacaktır.
Avukat sorgulama
İstanbul Barosu web sitesi üzerinden avukat sorgulayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/avcilar-cihangir-mahallesi-anlasmali-bosanma.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/sancaktepe-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/avukat-numarasi-istanbul.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/hukuk-burolari-arasindan-nasil-tercih-yapilmali.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/avcilar-merkez-mahallesi-avukat.html

“İstanbul Avukat Büroları” üzerine 5 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara