İstanbul Levent Avukat

Avukat İstanbul Levent bölgesinde her türlü davaya dair müvekkiliyle tam bir uyum çerçevesinde çalışmakta, onu bu süreç içerisinde yalnız bırakmamaktadır. Savunma hakkının kutsal olması sadece ülkemizde değil, dünyanın her yerinde kabul edilen bir ilkedir. Buradan hareketle davalarda avantaj sağlamak adına iyi bir avukat ile iletişime geçilerek, süreci ona emanet etmek en mantıklı yol olacaktır.

Avukat İstanbul Levent Ceza Hukuku Davalarına Bakar mı?

Levent İstanbul uzman avukat, ceza hukuku içerisindeki birçok değişik davaya bakabilmektedir. Bu noktada şunları bilmek gerekiyor;

  • Her toplumun düzenini sağlamak için hukuk kuralları koyulmuştur. Kurallara uymayan kişilerin cezalandırılması, antik çağlardan beri uygulanan bir yöntemdir.
  • Bu noktada ceza hukuku temel bir yapı olarak karşımıza çıkarken, kamu hukukunun içerisinde dikkat çeker.
  • Birçok değişik ilkeye sahiptir ve bunların başında masumiyet karinesi gelir. Çünkü hiç kimse ispat edilmediği müddetçe suçlu olmaz. Buna ek olarak cezada kanunilik kavramı, hukukun öngörmediği bir şekilde delillerin toplanamayacağına dair kriterler söz konusudur. Avukat İstanbul Levent‘te konusu ne olursa olsun ceza davalarını başarılı ve yasaya uygun bir şekilde yürütecektir.

İstanbul Avukat Boşanma Davası Hizmetleri Nelerdir?

Avukat Helvacı İstanbul Levent‘te, aynı zamanda boşanma davalarında yetkinliğe sahip olmasıyla dikkat çeker. Evlilik akdi, karşılıklı olarak yapılmış olan bir sözleşmeye dayalıdır. Buna göre iki taraf da bir arada yaşama iradesini ortaya koyarak, bit çatı altında beraber yaşarlar. Bunun temelden sarsılması ise boşanma demektir.

Bu tip bir davanın açılabilmesi için en az 1 yıl boyunca evli kalınması gerekmektedir. Tarafların anlaşarak boşanması; tazminat, nafaka ve velayet hususunda sorun yaşamadıklarının, bu noktada ortak bir paydada buluştuklarının göstergesidir. Buna anlaşmalı boşanma davası adı verilmektedir. Bazen tek bir celsede bitmesi söz konusu olduğunda, fazla uzun sürmediğini ifade etmek gerekiyor.

Fakat çekişmeli boşanma, bazı dönemlerde içinden çıkılamaz bir hal alabilir. Böyle hallerde bir avukatın olması, yasalara hakim olan bu kişinin size avantaj sağlamasını da beraberinde getirir. Tüm bu süreç içerisinde tazminat, nafaka gibi alacakların sorunsuz bir şekilde tahsil edilebilmesi, malın tasfiyesi gibi çok değişik konularda dava açılması gündeme gelebilir. Boşanma avukatı, dilekçeyle davanın açılmasından, bunun takip edilmesi ve kararın verildiği aşamaya kadar sizin adınıza görev yapacaktır. Tüm bunlar avukatın sağladığı hizmetler arasında yer alır.

Bir Telefonla Helvacı Hukuka Ulaşabilirsiniz

Levent İstanbul avukat arayan kişiler için farklı davalarda, hukuk dallarında deneyim ve bilgi sahibi Helvacı Hukuk ideal bir seçim olacaktır. Çok uzun senelerin getirmiş olduğu tecrübe, dava sürecinde size büyük bir avantaj sağlar. Büro; genel olarak tabir edilen tüm sorunların çözüm yolunda alternatifler sunmasıyla bilinir. Bunun yanı sıra doktorlardan kaynaklı her türlü hatalar, hastaneden çalışan personelin yarattığı sorunlar konusunda bilgilendirme yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/istanbul-avukat-burolari.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bosanma-davalarina-hangi-mahkeme-bakar.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/arnavutkoy-yunus-emre-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/beykoz-merkez-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/harmandere-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

“İstanbul Levent Avukat” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Hemen Ara