Beykoz Göksu Mahallesi Boşanma Avukatı

Boşanma avukatları, boşanma davası sürecini doğrudan etkileyen, davanın süresinde ve sonucunda etkisi olan önemli bir role sahiptir. Anlaşmalı boşanma davası ya da çekişmeli boşanma davası olması bunu değiştirmez.

Anlaşmalı boşanma davaların boşanma protokolünün doğru ve eksiksiz hazırlanmış olması, gerekli dilekçelerin zamanında hazırlanıp mahkemeye sunulması boşanma davasının süresini ve sonucunu doğrudan etkilemektedir.

Çekişmeli boşanma davalarında tarafların istek ve talepleri uyuşmamaktadır. Boşanma avukatının bu durumlarda müvekkilinin çıkarlarının koruması ve haklarını muhafaza etmesi büyük önem taşımaktadır. Her iki boşanma davası tipinde de tarafların boşanma davası açılmadan önce bir avukatla görüşmeleri önerilmektedir.

Avukatların Müvekkillerini Temsil Edebilme Yetkileri

Anlaşmalı boşanma davalarında avukatların müvekkilleri adına duruşmada bulunmaları mümkün değildir. Her iki taraf da beyanları alınmak üzere duruşmalarda avukatlarıyla birlikte hazır bulunmalıdır.

Ne var ki, çekişmeli boşanma davalarında, müvekkil tarafından gerekli bulunması halinde, boşanma avukatı, müvekkilini temsil edebilmektedir. Çekişmeli boşanma davalarında mahkeme tarafların bizzat duruşmada bulunmasını talep etmezler.

Boşanma davası açılmadan önce tarafların birden fazla boşanma avukatına danışmaları ve kendileri için uygun buldukları boşanma avukatıyla çalışmaları önerilmektedir. Boşanma avukatlarının mizaçları ve yöntemleri farklı olabilmektedir, bu da müvekkilleriyle olan ilişkilerini doğrudan etkiler.

Beykoz, Göksu Mahallesi boşanma avukatı olarak faaliyet göstermekte olan avukatlar bulunmaktadır. Mehmet Ali Helvacı da Göksu Mahallesi bölgesinde uzun yıllardır çalışmakta olan, alanında uzman ve güvenilir boşanma avukatlarından biridir.

İlginizi Çekebilir;

Beykoz Göksu Mahallesi Avukat

Beykoz Göksu Mahallesi İşçi Avukatı

Kadıköy Kozyatağı Mahallesi Boşanma Avukatı

Beykoz Fatih Mahallesi Boşanma Avukatı

Kadıköy Bostancı Mahallesi Boşanma Avukatı

“Beykoz Göksu Mahallesi Boşanma Avukatı” üzerine 3 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara