Beykoz Göksu Mahallesi Avukat

Boşanma davaları taraflardan birinin ya da ikisinin evlilik birliğini bitirmek için mahkemeye başvurmasıdır. Türkiye’nin her yerinden milyonlarca çift her yıl boşanıyor. Göksu Mahallesi bu yerlerden bir tanesi olarak göze çarpıyor. Boşanmaların istenilen şekilde sorunsuz sonuçlanması, kısa sürede son bulması, red almaması için Kadıköy, Göksu Mahallesi avukatlarına çok iş düşüyor.

Boşanma Davasına Gitmezsem Ne Olur?

Anlaşmalı boşanma davası söz konusu olduğu durumlarda iki tarafında en az bir celseye katılım göstermesi hukuken zorunludur. Taraflar duruşmaya gittikten sonra boşanma konusundaki beyanlarını mahkemeye bildirmelidirler ve hakim huzurunda beyanları teyit edilmelidir. Çekişmeli davanın söz konusu olduğu durumlarda davayı açan her kimse açtığı davayı takip etmekte zorunludur. Davayı açan kişi davasını takip etmiyorsa dava önce müracaata bırakılır ve daha sonra açılan davanın açılmamış olduğu varsayılır. Davacı için durum böyle iken, dava edilen taraf ise iddialara yanıt vermek adına kendini temsil edecek bir avukat aracılığı ile ya da bizzat olarak açılan davayı takip etmelidir.

Boşanma davalarının seyrini önemli ölçüde değiştiren husus çalışmak için seçilen avukattır. Avukatınız dava açan taraf da olsanız dava edilen taraf da olsanız mahkemede sizi temsil eden kişidir. Bu nedenle iyi seçilmelidir. Boşanma davaları konusunda Mehmet Ali Helvacı gibi boşanma uzmanlığı ünvanı olan, bu konularda bilgili avukatların seçilmesi davanın sorunsuz bir şekilde sonuçlanmasına sebep olacaktır.

İlginizi Çekebilir;


Beykoz Göksu Mahallesi Boşanma Avukatı

Beykoz Göksu Mahallesi İşçi Avukatı

Çekişmeli Boşanma Dava Süreçleri ve Bilinmesi Gereken Ayrıntılar

Boşanma Reddi

Beykoz Merkez Mahallesi Boşanma Avukatı

“Beykoz Göksu Mahallesi Avukat” üzerine 3 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara