Beykoz Elmalı Mahallesi Avukat

Boşanma davaları kabaca anlaşmalı boşanma davası ve çekişmeli boşanma davası olarak ikiye ayrılır. Tarafların boşanma sonucunda oluşan hukuksal sonuçlar üzerinde fikir birliğine vardığı durumlarda anlaşmalı boşanmadan bahsedilir. Tarafların anlaşma sağlayamadıkları konuların varlığı durumunda ise çekişmeli boşanma söz konusudur. Çekişmeli boşanmaya sebep olan konular genellikle velayet, tazminat, nafakadır.

Anlaşmalı Boşanma Nasıl Olur?

Anlaşmalı boşanmanın söz konusu olması için genellikle en az 1 sene sürmüş bir evlilik olması beklenmektedir. Tarafların en çok anlaşmazlık çıkaran velayet, nafaka ve tazminat konularında anlaşmış olmaları gerekmektedir. Anlaşılan bu hususlar iyi bir avukat tarafından boşanma protokolüne uygun olarak yazılmış olması gerekmektedir.

Boşanma Davası Ne Kadar Sürer?

Boşanma davasının ne kadar süreceği bazı noktalara bağlıdır. Örneğin, boşanma uzmanı olan bir avukat ile davanın takip edilip edilmediği, boşanmanın anlaşmalı mı yoksa çekişmeli mi olduğu, boşanmanın gerekçesinin ne olduğu, tanıkların ve delillerin durumu, kararın temyiz edilip edilmediği gibi pek çok farklı hususlara bağlıdır.

Bu hususlardan daha önemli olan nokta, hangi avukatı çalışmak için seçtiğinizdir. Yanlış avukat seçimi süreci zedeleyerek sonucu olumsuz yönde değiştirebilir. Boşanmanızdan kısa sürede istediğiniz sonucu almak istiyorsanız Elmalı Mahallesi avukat araştırması yapmalısınız. Kadıköy, Elmalı Mahallesi’nde ikamet edenler için Mehmet Ali Helvacı boşanma uzmanlığı unvanı sayesinde dava sorunsuz bir şekilde başlar, devam eder ve kısa sürede son bulur.

İlginizi Çekebilir;

Beykoz Elmalı Mahallesi Boşanma Avukatı

Beykoz Elmalı Mahallesi İşçi Avukatı

Ataşehir Fetih Mahallesi İşçi Avukatı

Bağcılar Sancaktepe Mahallesi İş Kazası Avukatı

Ataşehir Atatürk Mahallesi İşçi Avukatı

“Beykoz Elmalı Mahallesi Avukat” üzerine 3 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara