Beykoz Merkez Mahallesi Avukat

Evlilikleri sonlandıran boşanma davaları son günlerde Kadıköy, Merkez Mahallesi gibi bölgelerde son derece artış göstermeye başlamıştır. Yaşanan bu artışla birlikte Merkez Mahallesi avukatları da bu davalara bakmak için çalışmalarına devam etmektedirler. Bu yazımızda boşanmaya en çok konu olan bazı hususlardan bahsedeceğiz.

Şiddet Gören Eşler Ne Yapmalı?

Boşanmaya konu olan talihsiz olaylardan bir tanesi eş tarafından şiddete maruz kalmaktır. Böye bu durumda şiddet gören tarafın mutlaka kendisine en yakın olan karakolun şubesine giderek başvuru yapması ve yaşadıklarını görevli memurlara anlatması gerekmektedir. Başvurusundan sonra şiddete uğrayan mağdur, hastaneye gönderilir ve burada kendisine darp raporu alınır.

Boşanma Davaları ve Çocukların Velayeti

Boşanma söz konusu olduğunda şiddet durumu olduğu kadar çocukların velayeti de sık sık karşımıza çıkan konu başlıklarından bir tanesi. Çocukların velayetinin kime ve neye göre verildiği merak konusudur. Velayet verilirken çocuğun yaşı, cinsiyeti, ebeveynlerin çocukla olan ilişkisi, tarafların ekonomik ve sosyal durumları, yaşayış biçimleri gibi çeşitli kriterler davanın hakimi tarafından göz önünde bulundurulur ve karara bağlanır.

Bu ve daha fazla soruya doğru yanıtı bulmak için hangi avukatı seçtiğiniz son derece önemlidir. Mehmet Ali Helvacı gibi boşanma uzmanlığı olan avukatlar sayesinde, kafanızda soru işareti hangi konuda olursa olsun, profesyonel bir şekilde cevaplandırılır ve boşanma davası adına hukuksal gerekliliklerin tümü yerine getirilir.

İlginizi Çekebilir;

Çekişmeli Boşanma Davası Nasıl Olur?

Beykoz Kaynarca Mahallesi Boşanma Avukatı

Beykoz Kılıçlı Mahallesi Boşanma Avukatı

Avcılar Merkez Mahallesi Anlaşmalı Boşanma

Evliliğinde Şiddet Gören Kişi Ne Yapmalı

“Beykoz Merkez Mahallesi Avukat” üzerine 3 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara