Beykoz Elmalı Mahallesi Boşanma Avukatı

MAİL DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

BİLGİ: 1982 Yılında Hatay’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesine başladı ve 2005 yılında mezun oldu. 2006 yılında Helvacı Hukuk Bürosunu kurdu ve İstanbul Kartal bölgesinde faaliyete başladı. İstanbul boşanma avukatı olarak yüzlerce davaya bakmıştır..

Beykoz Elmalı Mahallesi Boşanma Avukatı

Boşanma davalarında tarafların sıklıkla akıllarını kurcalayan pek çok soru oluşabilmektedir. Hem dava sürecinin gerçekleşmesine yönelik, hem de tazminat ya da varlık paylaşımı gibi konular taraflar arasında fikir ayrılığı doğurabilmektedir. Bu sebeple boşanma kararı almış tarafların boşanma avukatlarına danışarak boşanma davası açmaları önerilmektedir.

Boşanma avukatları müvekkillerinin sorularını ayrıntılı ve net bir şekilde cevaplayabilmektedir. Her boşanma davası doğal olarak birbirinden farklı ve özeldir. Bu sebeple bu boşanma davalarına dair en doğru cevapları müvekkillerin kendi boşanma avukatları verecektir.

Boşanma Davalarında Sıklıkla Merak Edilen Konular

Boşanma davası açan taraflar arasında sıklıkla tartışma konusu olan konulardan biri mal ve varlık paylaşımıdır. Boşanma kararının alınmasının ardından, evlilik süresince edinilmiş mal olarak kabul edilen bütün kazançların ve varlıkların üzerinde her iki eşin de eşit düzeyde hakkı bulunmaktadır. Evlilik süresi içinde kazanılmış emekli ikramiyesi ya da satın alınmış koltuk takımı edinilmiş mal olarak kabul edilmektedir.

Boşanmada kişisel mallar taraflar arasında paylaştırılmamaktadır. Kişisel takılar, yalnızca bir tarafın kullanımı amacıyla evde bulunan gereçler kişisel mal sınıfına koyulabilmektedir. Bütün bu sınıflamaların doğru ve eksiksiz bir şekilde yapılabilmesi için boşanma avukatlarıyla birlikte bu sürecin yönetilmesi oldukça önemlidir.

Elmalı Mahallesi boşanma avukatı olarak görev yapmakta olan ve bu sürecin yönetilmesinde yardımcı olabilecek pek çok avukat bulunmaktadır. Mehmet Ali Helvacı da alanında uzman ve tecrübeli, Beykoz, Elmalı Mahallesi bölgesinde görev yapmakta olan boşanma avukatlarından biridir.

İlginizi Çekebilir;

Beykoz Elmalı Mahallesi İşçi Avukatı

Beykoz Elmalı Mahallesi Avukat

Bağcılar Avukat

Boşanmalarda Mal Paylaşımı

Kaynarca Mahallesi İş Kazası Avukatı

2 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Hemen Ara